MEB Öğretmenlerin mazeret tayin takvimini açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İKGM Öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği, engellilik durumu ve diğer nedenlere bağlı yer değiştirmeler için başvurularını 11-17 Ağustos'ta alacağını duyurdu.

23318
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü 81 İl Valiliğine Mazeret durumundan yer değiştirmeler konulu yazıyı gönderdi. Öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği, engellilik durumu ve diğer nedenlere bağlı yer değiştirmeler için başvurularını 11-17 Ağustos’ta alacağını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) resmi internet sitesinde, MEB’e bağlı eğitim kurumlarında görevli öğretmenlerin il içi ve iller arasında aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri veya engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değişiklikleri, ilgili yönetmelik hükümlerince yapılacağını belirtti. MEB öğretmenlerin mazeret tayinlerini öğretmenlerin tercihleri dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre yapacak. Başvurular, 11-17 Ağustos’ta kabul edilecek ve onaylanacak. Tercihler ise 22-26 Ağustos’ta yapılacak ve onaylanacak. Öğretmenlerin atamaları, 31 Ağustos’ta gerçekleştirilecek, tebligat ve ilişik kesme işlemleri ise 1 Eylül’den itibaren yapılacak. MEB de öğretmenlerin başvuru yapmadan önce atamaya esas hizmet puanı ve hizmet süresine ilişkin bilgilerini kontrol etmeleri gerekiyor. Bu çerçevede öğretmenler başvuru ve atamalarına etki edecek bilgilerini MEBBİS/Kişisel Bilgiler Modülünden inceleyerek varsa eksik bilgilerini güncellemekle sorumlu olduğu MEB tarafından mazeret tayini yapacak adaylara duyuruldu.

Öğretmenler, mazeret tayin başvurularını, MEBBİS Mazeret Durumuna Bağlı Yer Değiştirme Başvuru Formu doldurularak yapacaklar.  İstenilen belgeler ise eğitim kurumu müdürlüğüne teslim edilecek. Öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği, engellilik durumu ve diğer nedenlere bağlı yer değiştirme işlemleri Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden veya ikgm meb adresinden yapılacak. MEB 2016 Ağustos ayı mazeret tayinlerinin sonuçları ikgm meb adresinde yayınlanacak.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!