MEB Öğretmenlerine tatil indirimi yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı MEB, Türkiye Otelciler Federasyonu ile işbirliği protokolü imzaladı. MEB'in imzaladığı protokol ile öğretmenler otellerde indirimli olarak konaklama imkanı bulacak.

23432
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yetkililerden alınan bilgilere göre, Milli Eğitim Bakanlığı MEB öğretmenlerin daha uygun fiyatlarla tatil yapmaları için sevindirici bir haber verdi. Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü,  Türkiye Otelciler Federasyonu ile işbirliği protokolü imzaladı. İmzalanan protokol ile öğretmenler, Türkiye Otelciler Federasyonu üyesi otellerde, işletmelerde yüzde 35’e kadar indirimli tatil yapma imkânı bulacak.

MEB’in imzaladığı protokol ile her otelde farklı oranlarda yapılacak olan indirimlerden, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesinde çalışan öğretmenler ve MEB’den emekli öğretmenler yararlanabilecek. Ayrıca MEB’e bağlı olarak çalışan veya emekli olan öğretmenlerin birinci derece aile yakınlarının da bu indirimden yararlanabileceği belirtiliyor. İmzalanan protokol ile Türkiye Otelciler Federasyonu üyesi otel ve işletmelerden yılın talep edilen herhangi bir zamanında duyurulan fiyatlardan yüzde 35’e kadar indirim imkân sağlanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile Türkiye Otelciler Federasyonu arasında imzalanan protokolle sağlanan indirimin hangi otellerde olacağı Türkiye Otelciler Federasyonu Resmi Web Sitesi üzerinden duyurulacak. Ayrıca hangi otelde yüzde kaç indirim yapılacağı da belirtilecek. Türkiye Otelciler Federasyonu Resmi Web Sitesinin bu kısmı ayda bir güncellenerek ilan edilecek. Konaklama yapmak isteyen öğretmenlerin, MEB’e bağlı öğretmen olduğunu belgeleyecek kimlik kartı veya belge ibraz etmesi gerekeceği belirtiliyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!