1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. MEB okullarda 3 yeni yabancı dil öğretecek
MEB okullarda 3 yeni yabancı dil öğretecek

MEB okullarda 3 yeni yabancı dil öğretecek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından okullarda 3 yeni yabancı dil eğitimi verilecek. Okullarda Farsça, Urduca, Korece dil dersleri verilmesi resmi gazetede yayımlandı.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) okullarda İngilizce, Fransızca, Almanca gibi yabancı dil eğitimlerine ek olarak yeni yabancı dillerde eğitim verileceği belirtildi. Artık okullarda Farsça, Korece, Urduca dersleri verilecek.

MEB tarafından okullarda verilecek yabancı dil eğitimi 2017/9900 karar sayısı ile Resmi Gazetede yayımlandı. Kararda 14/10/1983 tarihli ve 2923 sayılı Yabancı Dil Eğitimi ve Öğretimi ile Türk Vatandaşlarının Farklı Dil ve Lehçelerinin Öğrenilmesi Hakkındaki Kanun'un 2. Maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 6 Şubat 2017 tarihin de okullarda Farsça, Urduca, Korece dil eğitimi verilmesi kararlaştırıldı.

Örgün ve yaygın eğitim kurumlarında bazı dillerde eğitim ve öğretim yapılması hakkındaki Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda artık öğrenciler Farsça, Urduca, Korece yabancı dil eğitimi alma imkanı bulacak. Okullarda okutulacak yeni yabancı dil derslerinin seçmeli olarak okutulacağı tahmin ediliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler