1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB, Okulların Norm Kadrolarını Ekim Ayında Güncelleyecek
MEB, Okulların Norm Kadrolarını Ekim Ayında Güncelleyecek

MEB, Okulların Norm Kadrolarını Ekim Ayında Güncelleyecek

Milli Eğitim Bakanlığı MEB öğretmenlerin norm kadro güncellemesini 2017 Ekim ile Kasım aylarında yapacak. Öğretmenlerin norm kadrolarının güncellenmesine dair iş ve işlemlere My Memur haber detayından ulaşabilirsiniz.

A+A-

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından norm kadro veri girişi bilgilendirmesi konulu yazı yayımlandı. Buna göre öğretmenlerin 2017-2018 eğitim öğretim yılı içerisinde norm kadro güncellemeleri 16 Ekim ile 10 Kasım 2017 tarihleri arasında yapılacağı belirtildi.

 

MEBBİS modülü üzerinden norm kadro modülü 2017-2018 eğitim öğretim yılına esas olmak üzere güncellenmesi için belirtilen tarihlerde açık olacak. Okul idareleri, ilgili tarihlerde okullarda öğretmenlere de ayrıca bilgilendirme yapacağı belirtildi.

 

Okul idareleri tarafından 16 Ekim’de MEBBİS üzerinden ders yükü, şube sayısı gibi bilgilerin okullarda çalışan öğretmenlere duyurulması sağlanacak. Öğretmenler ilgili girdikleri dersleri, ders yüklerini, şube sayılarını okul idarelerinden öğrenerek yanlışlık olmaması açısından destek sağlayabilirler.

 

Norm kadro güncellemelerinin tam ve doğru yapılması aksi takdirde sorumluluğun işlemi yapan birime ait olduğu Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü İKGM’nin yazısında yer aldı. Bu kapsamda yapılacak tüm iş ve işlemleri ilgili öğretmenler ve okul idarelerinin işbirliği içerisinde olmasında fayda var.

 

Norm kadro güncelleme işlemleri sonrasında yönetmelik gereği şartları taşımayan okullara ait norm kadro değişiklik talebinin İKGM’ye iletilmesi istendi. 2017-2018 eğitim öğretim yılı için norm kadro güncellemelerinin tamamlanması ile ilgili iş ve işlemlere İKGM ve okul idarelerinden gerekli bilgilendirmeleri takip ediniz.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.