1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. MEB Özel Okullara Eğitim ve Öğretim Desteği Başvuru Tarihini Uzattı
MEB Özel Okullara Eğitim ve Öğretim Desteği Başvuru Tarihini Uzattı

MEB Özel Okullara Eğitim ve Öğretim Desteği Başvuru Tarihini Uzattı

Milli Eğitim Bakanlığı MEB Özel Okullara Başvuru Tarihini Uzattı Detay için TIKLAYINIZ Eğitim ve Öğretim Desteği Başvuruları Uzatıldı.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından 25 Ağustos 2014 tarihinde yayınlanan duyuru ve İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen yazı ile daha önce 25 Ağustos 2014 tarihine kadar uzatılan Özel Okul teşvik alınması ve Özel Okullara Başvurular 29 Ağustos 2014 tarihi mesai bitimine kadar uzatıldı. 

MEB tarafından yayınlanan duyuruda ve MEM’ne gönderilen yazıda; 

Özel okullarda öğrenim görecek öğrenciler için verilecek eğitim ve öğretim desteğiyle ilgili ilgi (a) Yönetmelik ve ilgi (b) Tebliğ birlikte değerlendirilerek hazırlanan "5580 Sayılı Kanun Kapsamındaki Özel Okullarda Öğrenim Görecek Öğrenciler İçin Verilecek Eğitim ve Öğretim Desteği Uygulama e-Kılavuzu" ilgi (c) yazı ile gönderilmişti. İlgi yazı ekindeki e-Kılavuzda eğitim ve öğretim desteğinden yararlanmak isteyen Özel okulların MEBBİS üzerinden başvuruları ile eğitim ve öğretim desteğinden yararlanmak isteyen öğrencilerin e-Okul üzerinden başvuruları ilgi (d) yazımız ile 25 Ağustos 2014 tarihine kadar uzatılmıştı.

Ancak, Eğitim ve öğretim desteğinden yararlanmak isteyen öğrenci başvurularındaki yoğunluk ve buna bağlı olarak e-Okul sisteminde yaşanan teknik sorunlar sebebiyle özel okulların MEBBİS üzerindeki başvuruları ile eğitim ve öğretim desteğinden yararlanmak isteyen öğrencilerin e-Okul üzerinden başvuruları ve ilçe millî eğitim müdürlüklerimizin oııay işlemleri 29 Ağustos 2014 tarihi saat 17.00’ye kadar uzatılmıştır. Eğitim ve öğretim desteği almaya hak kazanan özel okullar ve öğrenciler 1 Eylül 2014 tarihinde ilan edilecektir.

Özel Okul Teşvik Sonuçları TIKLAYINIZ

MEB Özel Okullarda Öğrenim Görecek Öğrencilere Eğitim ve Öğretim Desteği  E-Kılavuzu TIKLAYINIZ

Özel Okula Kayıtlar Başvurular Ve Özel Okul Teşvikle İlgili Tüm Sorular ve Cevaplar TIKLAYINIZ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.