1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. MEB Özür Durumu ve İl Dışı Tayin Taban Puanlarını Açıklamalıdır
MEB Özür Durumu ve İl Dışı Tayin Taban Puanlarını Açıklamalıdır

MEB Özür Durumu ve İl Dışı Tayin Taban Puanlarını Açıklamalıdır

Milli Eğitim Bakanlığı il dışı tayin ve özür durumu atamaları taban puanları konusunda öğretmenlerin talepleri bulunuyor. Öğretmenler yer değiştirme taban puanlarının açıklanmasını istiyor. MEB bu talebe kulak vermelidir.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı yer değiştirme atamaları konusunda bazı sıkıntılar yaşanıyor. Yer değiştirme talebinde bulunmuş ya da bulunacak olan öğretmenler, bir türlü açıklanmayan taban puanların açıklanmasını talep ediyor. Özür durumu taban puanları Ağustos ayı için açıklanmazken, il dışı atamalarında minimum puanlar hiçbir surette bilinemiyor.

MEB il dışı taban puanları, isteğe bağlı yer değiştirme başvurusunda bulunacak öğretmenler için büyük önem arz ediyor. Zira hizmet puanına göre hangi okulu, hangi ilçeyi hatta hangi ili tercih edeceği konusunda kararsız kalan öğretmenlerin taban puanlara ihtiyacı oluyor.

İl dışı ve il içi yer değiştirmelerinde zaten açılan kadro sayısı yetersiz bulunurken, bir de minimum puanların açıklanmaması öğretmenler tarafından tepkiyle karşılanıyor. 2014 yılından beri açıklanmayan taban puanların bir an önce ilan edilerek hem MEB personelinin taleplerinin karşılanması hem de atamalar üzerindeki şüphelerin tüm şeffaflığıyla ortadan kaldırılması gerekiyor.

MEB özür durumu minimum puanları ise yalnızca Ocak ayında açıklanıyor. Son yıllardaki uygulamaya göre Milli Eğitim Bakanlığı Ocak ayı eş durumu tayinlerinde minimum puanları duyuruyor. Ancak en çok talebin olduğu ve en çok kadronun açıldığı Ağustos atamalarının taban puanları açıklanmıyor. Bu şekilde Ocak’ta açıklanan puanlar bir anlam ifade etmiyor.

İl içi yer değiştirme sonuçları bu konuda talepleri karşılıyor gibi görünüyor. İller kendi sonuçlarını İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin sayfasından yayımlıyor. Ancak bu duyurular da belli bir süre geçtikten sonra kaldırılınca, bir sonraki dönemde başvuru yapacak öğretmenler yine faydalanamıyor. Bakanlığı bu konularda hassasiyet göstermesini ve personelinin taleplerine kulak asmasını tavsiye ediyoruz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler