1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB, Ram Kılavuzu Yayımlandı
MEB, Ram Kılavuzu Yayımlandı

MEB, Ram Kılavuzu Yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı Rehberlik ve Araştırma Merkezi Kılavuzu Yayımlandı. Detaylara My Memur detay sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Eğitim Ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖRGM) tarafından 2017 yılına ait rehberlik ve araştırma merkezi  RAM kılavuzu yayımlandı. RAM Kılavuzunda Rehberlik ve araştırma merkezlerinde, özel eğitim hizmetleri alanında tanılama, yönlendirme ve izleme sürecindeki çalışmalar ile rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri kapsamında yürütülen çalışmalar yer almaktadır.

 

Özel yetenekli öğrencilerle ilgili kılavuzda yer alan detaylar şu şekildedir:

 

Bilim ve Sanat Eğitim Merkezi (BİLSEM) öğrenci tanılama sürecii he eğitim öğretim yılında ÖRGM tarafından yayımlanan kılavuz doğrultusunda, sınıf öğretmenleri tarafından özel yetenekli olduğu düşünülerek BİLSEM’e aday gösterilen öğrenciler sürecin 1. aşaması olan grup tarama uygulamasına alınmaktadırlar.

 

BİLSEM’in düzenlediği bu uygulamada başarılı olan öğrencilere 2. aşama için yani bireysel değerlendirme uygulaması için il tanılama komisyonları tarafından randevu verilir. Randevu verilen öğrencilere RAM’daki personel tarafından bireysel değerlendirmeye alınmaktadır.

 

Bilim ve Sanat Merkezlerine seçilecek öğrencilerle ilgili olarak her yıl düzenli sınav açılmakta ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyurusu yapılmaktadır. 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında da BİLSEM sınavları ile ilgili olarak sınav tarihleri, sınav başvurularına dair detayları My Memur olarak sizlere hatırlatacağız. 2017 yılı RAM kılavuzu için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler