1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB Reklamlar Konusunda Uyardı
MEB Reklamlar Konusunda Uyardı

MEB Reklamlar Konusunda Uyardı

MEB tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilmek üzere 81 İl Valiliğine gönderilen yazıda; Özel Okullar tarafından verilen reklamlar...

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilmek üzere 81 İl Valiliğine gönderilen yazıda; Özel Okullar tarafından verilen reklamlar ve Kurumların değişik isimlerle faaliyet göstermeleri konu edildi.

MEB Gönderdiği yazıda öncelikle özel dershaneler ile gerekli dönüşümü tamamlamayan özel öğrenci etüt eğitim merkezlerinin eğitim ve öğretim faaliyetlerinin 1 Eylül 2015 tarihinde sona ereceğinin altını çizdi. MEB; Bazı özel okulların "hem okul hem dershane", "üniversite sınavlarına hazırlık koleji" ve benzeri ifadeleri kullanarak reklam ve ilan yaptıkları, bazı dershanelerin 2015-2016 yılında üniversite sınavlarına hazırlık lisesi ve temel lise gibi adlar altında seviye tespit sınavları yaparak reklam ve ilan verdiklerini aktardı.

Hem okul hem dershane, üniversite sınavlarına hazırlık koleji ve benzeri adlarla kurumların faaliyet göstermesinin mümkün olmadığı da yazıda açıkça belirtildi. MEB kurum açma izni ile işyeri açma ve çalışına ruhsatı almadan faaliyette bulunan kurumların valilikçe kapatılacağını aktardı.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler