1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. MEB, Şef ve Memur Görevde Yükselme Soru ve Cevapları Yayımlandı
MEB, Şef ve Memur Görevde Yükselme Soru ve Cevapları Yayımlandı

MEB, Şef ve Memur Görevde Yükselme Soru ve Cevapları Yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı 2018 yılı şef ve memur görevde yükselme soru ve cevaplarını yayımladı. Görevde yükselme soru ve cevapları için tıklayınız.

A+A-

Merkez ve taşra teşkilatı şef ve memur kadrolar için görevde yükselme sınavı başvuru kılavuzu kapsamında 9 Aralık’ta gerçekleştirildi. 9 Aralık 2018 tarihinde yapılan MEB Personel Genel Müdürlüğü görevde yükselme sınavı soru kitapçıkları ve cevap anahtarlarını yayımladı.

My Memur olarak sınav değerlendirmesinin nasıl yapılacağına dair detayları da hazırladık. Aşağıdaki bağlantılardan soru ve cevaplara ulaşabilirsiniz.

Sınav değerlendirmesi nasıl olacak? Sınava giren tüm adaylar için [Puan = (Doğru Sayısı /Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılarak başarı puanı hesaplanır.

Değerlendirme 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılacak, doğru cevaplar dikkate alınarak 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacaktır. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir.

Sınavda yer alacak her soru puan olarak eşit ağırlığa sahiptir. Tam puan virgülden sonra ondalık dilim ne olursa olsun bir üst puana tamamlanmaz.

Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Yürütme Kurulu kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru veya sorular iptal edilmeyecek, hatalı olan soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru veya sorular dâhil edilecektir.

Değerlendirme sırasında hatalı soru veya sorular çıkması durumunda, 9 Aralık 2016 tarihli ve 29913 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan 2 Aralık 2016 tarihli ve 6764 sayılı Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik

Yapılmasına Dair Kanun’un 69 uncu maddesiyle, 17 Şubat 2011 tarihli ve 6114 sayılı Kanunun 7’nci maddesinin ikinci fıkrasına eklenen “Sınavlarda iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılır.” hükmü gereğince değerlendirme yapılacaktır.

Adayların; sınav puanının eşit olması hâlinde başarı sıralaması, Millî Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliğin ilgili hükümleri doğrultusunda değerlendirilir.

ŞEF A KİTAPÇIĞI için TIKLAYINIZ.

ŞEF B KİTAPÇIĞI için TIKLAYINIZ.

MEMURLUK A KİTAPÇIĞI için TIKLAYINIZ.

MEMURLUK B KİTAPÇIĞI için TIKLAYINIZ.

MEB Şef ve Memur Kadroları için Görevde Yükselme Sınav Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler