1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. MEB, Sözleşmeli 16 Kamu Personeli Alımı Yapıyor
MEB, Sözleşmeli 16 Kamu Personeli Alımı Yapıyor

MEB, Sözleşmeli 16 Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) sözleşmeli 16 bilişim personeli alımı yapacak. Sözleşmeli personel alımına dair duyuru DPB’de yayımlandı. Personel alımı başvuruları ve şartlarına dair detaylar için tıklayınız.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) sözleşmeli bilişim personeli giriş sınavı ilanına ilişkin duyuru Devlet Personel Başkanlığı DPB tarafından yayımlandı. Personel alımı başvuru bilgileri, branşlar ve diğer koşullara dair detaylar haberimizde.

MEB personel alımı yapılacak branşlar; 5 Ağ Uzmanı, 2 Oracle DBA & Orta Katman Uzmanı, 5 Yazılım (Asp.Net) Uzmanı, 1Yazılım (Front-End) Uzmanı, 1 Sistem Uzmanı, 2 Bilgi Güvenliği Uzmanı olmak üzere 16 bilişim personeli alımı yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı emrinde istihdam edilmek üzere 31 Aralık 2008 tarihli ve 27097 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik” in 8’inci maddesi uyarınca 22 Mayıs 2016 ve 21 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda alınan KPSSP3 puanının yüzde yetmişi ile YDS veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen puanın yüzde 30’unun toplamı esas alınacak.

KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 olarak dikkate alınacağı ve YDS veya dengi puanını ibraz etmeyenlerin yabancı dil puanı 0 olarak hesaplanacağı belirtildi.

KPSS ve YDS puan ortalamaları sonucu yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 5 katı aday arasından MEB tarafından 19 - 23 Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek sözlü sınav sonucunda oluşacak başarı sırasına göre 16 sözleşmeli bilişim personeli alınacaktır.

İnternet başvuru tarihleri 19 ‐ 23 Şubat 2018, sınava girecek adayların ilanı 14 Mart 2018, sözlü sınav 19 ‐ 23 Mart 2018 olarak açıklandı. Kılavuz bugün MEB tarafından yayımlanınca haber içeriğimize ekleyeceğiz. Duyuru için TIKLAYINIZ. Kılavuz için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler