MEB Sözleşmeli Sözünü Tut Çalışması Sosyal Medyayı Sallıyor

27 Mayıs 2019 itibarıyla 21.00'de başlatılan çalışma sonuçlarını vermesi adına tüm sözleşmeli personellere çağrı! MEB'in sözleşmeli öğretmenlere kadro vermesi tüm sözleşmelilere kadro yolunu açacaktır! #MebSözleşmeliSözünüTut

featured

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’un sözleşmelilere verdikleri sözün gereği Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM tatile girmeden yerine getirilmelerini bir kez daha hatırlatmak için 27 Mayıs 2019 Pazartesi, saat 21.00 itibarıyla Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan’ın Twiti ile sosyal medya sallanmaya başladı. Verilen sözlerin unutulmaması adına MEB‘in verilen sözlerini tutmasını istedi.

#MebSözleşmeliSözünüTut

Talip Geylan: TBMM tatile girmeden Cumhurbaşkanı  Sn @RTErdogan ‘ın ve Milli Eğitim Bakanı Sn @ziyaselcuk ‘un sözleşmelilere verdiği sözün gereği yerine getirilmelidir. Sözleşmeli meslektaşlarımız bir kez daha hüsrana uğratılmamalıdır.

Cumhurbaşkanı Sn @RTErdogan 23 Ekim 2018’de süre düzenlemesiyle ilgili söz vermişti. Bize, Devlet adamının sözüne itibar etmek, Devlet adına konuşanlara da sözünün gereğini yerine getirmek yakışır.

Sözleşmeli aileleri birleştirelim artık! Eşleri birbirinden, çocukları anne babalarından ayrı bırakmak hem insani değildir, hem de Anayasa’nın 41. Maddesini ihlal etmek demektir!

Sözleşmeliler kadroya geçirilmedikçe, mağduriyetleri sona ermeyecek.

Parçalanmış aile dramına son verin!

Anayasa’nın 41. Maddesini ihlal etmeyin.

Sözleşmeli köleliğe son verin.

Sözleşmeli öğretmenler 6 yıl tayin isteyemedikleri için eşlerinden, çocuklarından ayrı yaşıyor, mağduriyetleri her geçen gün katlanıyor.

#MebSözleşmeliSözünüTut hashtag’i ile sosyal medyada büyük haraketlilik yaşanıyor. Öğretmenlerin kadro almasıyla büyük bir ivme de yaşanacağına ve kamudaki tüm sözleşmeli personellere bu hakkın verileceğine inanıyoruz. Çünkü sözleşmeli personele verilecek 3+1 yıllık çalışma sonunda kadro alacak öğretmenlerin ardından diğer kurumlar için de gerek KDK gerekse sendikalar harekete geçerek eşitlik ilkesini harekete geçireceklerdir.

BU kapsamda gerek öğretmenlere kadro gerekse diğer tüm personele kadro seçim vaatleri olarak değil kalıcı olarak verilmesi ve sözleşmeli personellerin koşulsuz şartsız kadro alması elzemdir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MEB Sözleşmeli Sözünü Tut Çalışması Sosyal Medyayı Sallıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    Vermezlerr kardesim vermezler dilde tuy bitti kalpte umut tukendi

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!