1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. MEB Süresi Dolan Yöneticilerin Tayinlerini Erteledi
MEB Süresi Dolan Yöneticilerin Tayinlerini Erteledi

MEB Süresi Dolan Yöneticilerin Tayinlerini Erteledi

Türk Eğitim Sen tarafından Milli Eğitim Bakanlığına Taşra teşkilatı yöneticilerinin 2019 yılı bölge hizmetine bağlı yer değiştirme işlemlerinin ertelenmesi hakkında yazı gönderdi. Detaylar My Memur haberde.

A+A-

Türk Eğitim-Sen, Milli Eğitim Bakanlığına “Taşra teşkilatı yöneticilerinin 2019 yılı bölge hizmetine bağlı yer değiştirme işlemlerinin ertelenmesi hakkında” resmi yazı göndererek gerekenin yapılmasını talep etti.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan da konuyla ilgili sosyal medya hesabından önemli açıklamalar yaparak konuya ilişkin görüşlerini belirtti. İşte Talip Geylan’ın konuyla ilgili görüşleri:

İl müdür yardımcısı,ilçe müdürü,şube müdürlerinin hizmet süresi dolanların tayinleri ertelendi. Bu ani değişikliğin mağduriyetini yaşayacak olan çalışanlar Ziya Selçuk'a soruyor: “Sayın Bakan, hani oyun devam ederken kural değiştirmiyecektiniz?”

Ayrıca bu düzenlemenin İstanbul seçimleri nedeniyle yapıldığı söylentileri dolaşmakta.Bu kabul edilemez! Esas olan doğruyu yapmaktır. MEB’e yakışan,kendi yayınladığı yönetmeliğe uygun hareket ederek yer değiştirme taleplerini karşılamaktır.

MEB’e Gönderilen yazı: Bilindiği üzere, Milli Eğitim Hakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelikle, il millî eğitim müdür yardımcısı, i İve milli eğitim müdürü ve il/ilçe millî eğitim şube müdürü kadrolarında asaleten görev yapmakta olanların, hu Yönetmelik kapsamında yapılacak bölge hizmetine bağlı yer değiştirmeye tabi tutulacakları, bölge hizmeti süresini 31 Mayıs itibarıyla tamamlamış olanların yer değiştirme işlemlerinin, Haziran ayında sonuçlandırılacağı düzenlenmiştir.

Bakanlığınız. Personel Genel Müdürlüğü tarafından 20.05.2019 tarihinde yayınlanan taşra teşkilatı Yöneticilerinin 2019 Yılı Bölge Hizmetine Bağlı Yer Değiştirme İşlemlerine İlişkin Duyuruda ise İl Milli eğitim müdür yardımcıları, ilçe milli eğitim müdürleri ve ile il ve milli eğilim şube müdürlerinin 2019 yılı bölge hizmetine bağlı yer değiştirme işlemleri 1 (bir) yıl süreyle ertelenmiştir." açıklamasına yer verilmiştir.

Bakanlığınızca 2019 yılında da aynı duyuru yayınlanmış olup, bu şekilde iki yıl üst üste bölge hizmetine bağlı yer değiştirme işlemlerinin ertelenmiş olması yer değişikliği için bekleyen personel açısından belirsizliğe ve mağduriyetlere neden olmaktadır. Yönetmelik hükümleri doğrultusunda yer değişikliği yapmayı bekleyen personelin belirsizliğe itilmesi hukuki güvenlik ilkesine aykırı olduğu gibi hangi haklı ve somut gerekçeye dayandığı da belli değildir.

Bu bağlamda, bölge hizmetine bağlı yer değiştirme işlemlerinin 1 (bir) yıl süreyle ertelenmesinin gerekçelerinin sendikamıza bildirilmesi, mağduriyetlerin önlenmesi için Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda, il millî eğilim müdür yardımcıları, ilçe millî eğitim müdürleri ile il/ilçe millî eğitim şube müdürlerinin 2019 yılı bölge hizmetine bağlı yer değiştirme işlemlerinin yapılması hususunda gereğinin yapılması istendi.

turk.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler