1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. Meb Tarafından Branşlara Göre Kontenjanlar Açıklanmalıdır
Meb Tarafından Branşlara Göre Kontenjanlar Açıklanmalıdır

Meb Tarafından Branşlara Göre Kontenjanlar Açıklanmalıdır

Çalışma takvimi çerçevesinde yapılması gerekenlerin branşlara göre kontenjanların bir an önce açıklanması, 40 Bin öğretmen atamalarının

A+A-

Türkiye Kamu-Sen  ve Türk Eğitim-Sen genel Başkanı İsmail Koncuk MEB tarafından Eylül ayında yapılması gereken ilk atamalar ile alakalı bir basın açıklaması yaptı.

İsmail Koncuk tarafından yapılan açıklamada MEB tarafından ilk ataması yapılması geren 40 Bin öğretmenin Meclisin tatile girmesi ile birlikte büyük bir hayal kırıklığına uğradığını belirtti. MEB ve Hükümetin 40 Bin öğretmenin ataması ile alakalı olarak atanacak öğretmenlerde oluşan kaygı ve endişenin ortadan kalkması için, atanacak öğretmen kontenjanlarının açıklanması gerektiğinin altını çizdi.

Koncuk; İhtimal verilememesine rağmen Meclis tarafından ataması yapılacak öğretmen sayılarının arttırılmasının hem MEB gereksinimi açısından, hem de; atama bekleyen öğretmen açısından önemli olduğunu dile getirdi. Koncuk MEB'e yapılması gerekenler hususunda birde çalışma takvimi belirledi.

Türk Eğitim-Sen tarafından belirtilen çalışma takvimi çerçevesinde yapılması gerekenlerin branşlara göre kontenjanların bir  an önce açıklanması, 40 Bin öğretmen atamalarının bilgisayar ortamında yapılması ve Kanun teklifinin beklenilmeden öğretmen göreve başlamalarının en geç 20 Eylül 2014 tarihine kadar tamamlanması gerektiği belirtildi.

Türk Eğitim-Sen Başkanı Koncuk son olarak "40 bin öğretmen atamasına ait kanun maddesi, durumun acil olmasına istinaden, torba yasadan çıkarılarak, ayrı bir kanun olarak öncelikli onaylanabilir. Bu konuda İktidar ve muhalefet milletvekilleri hemen bir uzlaşma sağlayabilirler. Aksi takdirde, torba yasa yaşanılan tartışmalar da dikkate alındığında zaman alabilir, burada Cumhurbaşkanının onay süreci, yayınlanmasından doğacak zaman kaybı da düşünülerek, öğretmen ataması ile ilgili kanun torbadan çıkarılarak, ilk öncelikle görüşülmelidir." şeklinde açıklama yaptı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.