MEB TEOG nakil sonuçlarını açıkladı

MEB, Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş TEOG nakil sonuçlarını açıkladı. TEOG yerleştirme sonuçlarına haberimizden ulaşabilirsiniz. 9 Eylül 2016 tarihi itibarıyla TEOG yerleştirme işlemleri tamamlanacak.

23588
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) uygulaması kapsamında yerleştirmeye esas birinci nakil dönemi sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıkladı. TEOG yerleştirme başvurularında bulunan öğrencilerin sonuçlarına Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden erişim sağlanabilir.

Bildiğiniz üzere Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş TEOG’a giren öğrencilerin birinci nakil başvuruları 9 – 15 Ağustos 2016 tarihinde alınmıştı. Başvuruda bulunan öğrenciler, yerleştirmeye esas birinci nakil dönemi sonuçlarını, meb.gov.tr adresinden öğrenebilirler. TEOG sonuçları için MEB resmi internet sitesine girdikten sonra TC Kimlik numarası ve doğum tarihi ile giriş yapabilirler.

TEOG Yerleştirmeye esas ikinci nakil dönemi tercih başvuruları 19 – 23 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacak. TEOG Üçüncü nakil dönemi tercih başvuruları ise 26 – 31 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacağı duyuruldu. 5 – 8 Eylül 2016 da ise il ve ilçe yerleştirme ve nakil komisyonlarınca TEOG nakil tercih başvuruları alınacağı ilan edildi. 9 Eylül 2016 tarihi itibarıyla TEOG yerleştirme işlemleri tamamlanacak.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. Teog somuçları açıklandı ama ben boşta kaldım. boşta kalanlar tekrardan tercih veriyormuş bu doğru mu ? sizce puanlar düşecek mi ? 2 tercihlerde ? bu arada bu site çok güzel

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!