MEB TYP Güvenlik Görevlisi ve Temizlik Personel Alımları Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı 2019 yılı Toplum Yararına Programlar TYO kapsamında İŞKUR ile güvenlik görevlisi ve temizlik personeli alımı başvurularını başlattı. 16 Eylül itibarıyla TYP başvurusu yapılan iller ve TYP başvuru şartları My Memur haberde.

MEB TYP Güvenlik Görevlisi ve Temizlik Personel Alımları Başladı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2019-2020 eğitim-öğretim yılı Toplum Yararına Programlar TYP kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı MEB için güvenlik personeli alımları ile temizlik görevlisi alımlarının oldukça geciktiğini My Memur olarak gündeme getirmemizin ardından bu hafta itibarıyla İŞKUR TYP başvuruları bazı iller için başladı. TYP personel alımı şartlarını ve MEB Güvenlik Görevlisi alımı yapan illeri araştıran adaylar için tüm detayları My Memur olarak hazırladık. Aşağıdaki PDF bağlantısından tüm güncel ilanlara direkt ulaşabilirsiniz.

TYP PERSONEL ALIMI YAPILAN GÜNCEL ALANLAR

MEB Güvenlik, MEB çevre düzenlemesi, MEB bakım onarım ve temizlik, Çevre temizliği için 16 Eylül 2019 itibarıyla güncel başvuru ilanları bulunmaktadır.

TYP PERSONEL ALIMI YAPILAN İLLER

Sakarya “Adapazarı”, Aydın “Söke, Kuyucak, Köşk, Didim, Yenipazar, Kuşadası, Bozdoğan, Sultanhisar, Karpuzlu, Karacasu, Buharkent, Germencik, Nazilli, Çine”, İzmir “Konak” için yapılacak.

TOPLUM YARARINA PROGRAM TYP NEDİR?

İşsizliğin yoğun olduğu dönemlerde veya yerlerde doğrudan veya yüklenici eli ile toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak amacıyla İŞKUR tarafından uygulanan programlardır.

TYP MEB PERSONEL ALIMI GENEL KATILIM ŞARTLARI

İşkur’a kayıtlı işsiz olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,

Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç).

TYP PERSONEL ALIMLARINA KİMLER BAŞVURAMAZ?

İŞKUR tarafından düzenlenen bir kurs veya programdan (girişimcilik eğitim programı ve çalışanların mesleki eğitimi hariç) yararlanmış olan işsiz 6 ay geçmeden TYP’ye başvuramaz.

Mazeretsiz olarak TYP’den ayrılanlar veya kendi kusuru nedeniyle ilişiği kesilenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuramaz.

Yararlandığı TYP bittikten sonra Kurum tarafından teklif edilen niteliklerine uygun en az üç iş teklifini mazeretsiz olarak kabul etmeyenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuramaz.

Herhangi bir kurs ya da programa katılmama yönünde yaptırım uygulanan kursiyer veya katılımcı yaptırım süresince TYP’den de yararlanamaz.

Devam ettiği bir TYP ile mazeretli ya da mazeretsiz ilişiği kesilen katılımcı aynı TYP’ye tekrar katılamaz.

TYP PERSONEL ALIMLARINDA ADAYLAR NASIL SEÇİLMEKTEDİR?

Katılımcıların seçiminde uygulanan 3 ayrı yöntem bulunmaktadır. Her Programın niteliğine göre bu yöntemlerden hangisinin kullanılacağı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından belirlenir. Noter kurası yöntemi, Liste yöntemi, Yüzde seksen noter kurası, yüzde yirmi liste yöntemi ile TYP personel alımları yapılmaktadır.

TYP PERSONEL ÜCRETLERİ NE KADARDIR?

Asgari ücret (2.020,90 TL), Vergi ve sosyal güvenlik prim giderleri (1.113,14 TL) olacaktır.

TYP PERSONEL ALIMI UYGULAMA SÜRESİ KAÇ AYDIR?

TYP uygulama süresi, her bir program için en fazla 9 aydır. 27 Eylül 2017’de, 01. Ocak 2018’den itibaren başlangıçta sözleşmede belirlenen TYP süresinin sonradan uzatılamayacağına dair hüküm getirilmiştir. TYP’den programa başlandığı tarihten itibaren bir sene içinde en fazla 9 ay süreyle yararlanma imkânı bulunmaktadır. Ancak, 9 ay bittikten sonra 3 ay bekleyerek yeni bir programdan faydalanılabilmektedir.

TYP’de haftalık çalışma süresi 45 saattir. Bir katılımcı 27.09.2017 tarihinden itibaren TYP’den en fazla 24 ay yararlanabilir.

TYP Başvuru ilanları için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!