1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB Ücretmen Değil Öğretmen Alımı Yapmalı
MEB Ücretmen Değil Öğretmen Alımı Yapmalı

MEB Ücretmen Değil Öğretmen Alımı Yapmalı

Atanamayan Öğretmenler yıllardır seslerini duyurabilmek için yılmadan usanmadan her platformda bu isteklerini dile getirmeye devam ediyorlar.

A+A-

Hepinizin bildiği üzere Eylül 2014'te Milli Eğitim Bakanlığı 40 bin öğretmen ataması yaptı.Ve yine MEB Şubat 2015'te 15 bin daha öğretmen ataması yaptı.Öğretmen okullarından mezun olup atama bekleyen 330 bin öğretmen adayı Kamuda atama beklerken (ki bu sayı her geçen gün hızla artmaktadır) 15-20 bin atama yapmak devede kulak sayılır.Bu 330 bini hepsinin kamuda hemen atanmasını beklemek ütopik olacaktır.Ancak MEB'in 100 binin üzerinde öğretmen ihtiyacı olduğuna göre alımlarda en az 40 bin öğretmen ataması yapılmalıdır.

Her yıl yeni eğitim öğretim yılı başlamadan önce Milli Eğitim Müdürlükleri MEM'ler öğretmen ihtiyacı olan okullar için ücretli öğretmenlik duyurusuna çıkmaktalar.Bir çok branşta ücretli öğretmen alımı yapan ve özellikle Sağlık Meslek Liselerinde meslek dersi öğretmenlerinde ciddi ihtiyaç varken buralara öğretmen okullarından mezun ve öğretmenlik sertifikasına sahip öğretmen ataması yapmak yerine öğretmenlik okullarından veya pedogojik formasyona sahip olmayan kişileri ücretli öğretmen olarak geçici olarak atamaktadır.Tabi buda eğitim sistemimizde telafisi zor sonuçlara sebebiyet verceğini unutmamalıyız.

Tüm bu sebeplerden ötürü MyMemur.Com olarak MEB'de ciddi öğretmen ihtiyacı varken ÜCRETMEN DEĞİL ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILMALI....!HER BRANŞTA 15 BİN DEĞİL EN AZ 40 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILMALI diyoruz.

Kaynak:MyMemur.Com

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.