MEB Usta Öğretmenlik Kriterlerini Açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığı, aday öğretmenlerin atandıkları görev yerlerine gönderilmeden önce mesleğe hazırlık eğitimi verecek danışman öğretmenlerde bulunması gereken özellikleri belirledi.

12387
Daha Fazla Göster

Milli Eğitim Bakanlığı MEB, Şubat 2016’da ataması yapılacak olan 30 bin öğretmen ataması sonrası ilk defa uygulamaya koyacağı danışman öğretmenlik sistemi için usta öğretmenlerde bulunması gereken özellikleri açıkladı.

Şubat 2016 ilk defa uygulamaya girecek bu sistemde aday öğretmenler atandıkları yere gönderilmeden seçtikleri ilde önce danışman usta öğretmenlerin yanında 4 ay boyunca haftanın 3 günü izleme, değerlendirme ve hizmet içi eğitim kapsamında staj yapacaktır.

MEB mesleki eğitimlere katılacak danışman öğretmenlerin kriterlerini içeren illere gönderdiği Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Ali YILMAZ imzalı yazıda;

‘’Şubat ayında ilk ataması yapılacak öğretmenlerin adaylık süreçlerinin ilk dönemleri için danışman öğretmenlerin belirlenmesi gerekmektedir. Bu nedenle ilinizde bulunan adaylık dâhil en az 10 yıl hizmet süresine sahip öğretmenler arasından ulusal veya uluslararası projelerde koordinatör, danışman veya katılımcı öğretmen olarak görev almış olan, sosyal ve kültürel faaliyetlere (tiyatro gösterisi, şiir dinletisi, okul gazetesi, okul dergisi, okul gezileri, spor müsabakaları vb. etkinlikler) katılım sağlayan, iletişim becerisi ve temsil yeteneği güçlü ve mesleğinde temayüz etmiş olan öğretmenlerin bilgilerinin ekte yer alan forma işlenerek 08.01.2016 Cuma günü mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze gönderilmesi hususunda bilgilerinizi rica ederim. ’denildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MEB Usta Öğretmenlik Kriterlerini Açıkladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!