1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. Meb Uyardı Ortaöğretime Geçiş Sınavı Puanları Yeniden hesaplandı
Meb Uyardı Ortaöğretime Geçiş Sınavı Puanları Yeniden hesaplandı

Meb Uyardı Ortaöğretime Geçiş Sınavı Puanları Yeniden hesaplandı

Meb Duyuru Yayınladı. Ortaöğretime Geçiş Sınavı Lise geçiş Sınavı puanları ve sıralamaları değişti. Detay için TIKLAYINIZ.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı ( Meb ) 31 Ağustos 2014 tarihinde yaptığı basın açıklaması ile Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş uygulaması yani 8. sınıf öğrencilerinin girmiş olduğu liseye geçiş sınavının yeniden değerlendirildiği ile alakalı Kamuoyunu sınav ile alakalı bilgilendirdi.

Meb tarafından yapılan açıklamada kopya ile alakalı olarak “aynı salonda sınava giren adayların belli sayıda soruda aynı yanlış seçenekte birleşme durumunda ikili kopya işlemine tabi tutulması” kuralının uygulandığını ve bu kapsamda 8. Sınıf öğrencilerinin 28-29 Kasım 2013 tarihinde katıldıkları 1. sınav ile 28-29 Nisan 2014 tarihlerinde katıldıkları iki sınavın toplamında 6 bin 165 öğrenci bu kural kapsamına tabi tutulduğunu belirtildi.

Bu öğrencilerden bir kısmının açtığı dava neticesinde, Danıştay Sekizinci Dairesi yukarıda belirtilen uygulamanın yasal dayanağı ve sonuçları ile ilgili olarak yürütmenin durdurulması yönünde bir karar verdi. MEB ise tercih ve yerleştirme işlemleri sırasında öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için Yerleştirmeye Esas Puanları (YEP) ile sınavlara giren bütün öğrencilerimizin yüzdelik dilimlerini yeniden hesaplandı.

Öğrencilerin yeni puan hesapları ve yüzdelik dilimleri Meb web sitesinden ve e-okul web sitesinden veli bilgilendirme kısmından ulaşabilecek.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.