MEB, Uzman Öğretici Kurs Başvuruları Başladı! 22 Nisan 2019 – 650 Kontenjan

Milli Eğitim Bakanlığı MEB özel eğitim alanında destek eğitimi verecek uzman öğretici kursu için 650 kontenjana başvurular 22 Nisan 2019 11.00 itibarıyla başladı. 650 kontenjana kimler başvurabilir? MEB uzman öğretici kursu başvuru şartları!

53421
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanlığı “MEB” Özel Eğitim Alanında Destek Eğitimi Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu Başvuruları 22 Nisan 2019 tarihi 11.00 itibarıyla başlattı. İstanbul ve Erzurum illerinde yapılacak ve toplam 650 kontenjanı olan uzman öğretici kursu başvuruları için bugün 23.59’a kadar başvuru yapabilirsiniz.

HANGİ BRANŞLAR UZMAN ÖĞRETİCİ KURSU İÇİN BAŞVURU YAPABİLİR?

Okul öncesi, çocuk gelişimi ve eğitimi ya da sınıf öğretmenliği alanı mezunu olup MEB tarafından düzenlenecek 160 saat teorik ve 80 saat uygulama olmak üzere toplam 240 saat Özel Eğitim Alanında Destek Eğitimi Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Kurs programını başarıyla tamamlayanlar, özel eğitim alanı öğretmenleri tarafından uygulanan destek eğitim programlarında uzman öğretici olarak görevlendirilebilecektir.

MEB UZMAN ÖĞRETİCİ KURS BAŞVURU ŞARTLARI

Kurslara okul öncesi, çocuk gelişimi ve eğitimi ya da sınıf öğretmenliği alanına kaynak gösterilen yükseköğretim mezunlarından özel eğitim okulları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde görev yapanlar ile bu kurumlarda çalışmak üzere sözleşme imzalayıp belirtilen tarihlerde görevlendirme onayı alanlar katılabileceklerdir.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvurular, destek eğitim programı uygulayan özel öğretim kurumlan tarafından yapılacaktır. Kurumlar bilgi girişleri için “MEBBİS Özel Öğretim Kurumlan Modülü” altında bulunan ve sadece özel öğretim kurumlarının kullanımına açık olan “Hizmet İçi Eğitim Onay İşlemleri” ekranını kullanarak ek tabloda yer alan sayılı/numaralı hizmet içi kursunu seçip 22 Nisan 2019 tarihinde 11.00 – 23.59 saatleri arasında sadece bir kursiyer için başvuru yapılacaktır.

Başvuru yapıldıktan sonra adayların 22 Nisan 2019 – 25 Nisan 2019 tarihleri arasında görevlendirme onayı olmayanların görevlendirilmelerinin yapılması gerekmektedir. Görevlendirme onayı olmayanların görevlendirme onayına Bakanlıkça düzenlenen “Özel Eğitim Alanında Destek Eğitim Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu’na katılmak şartıyla” şeklinde şerh düşülecektir.

Kurumlar, kursiyer için “Özel Öğretim Kurumlan Modülü” altında Hizmet İçi Eğitim Onay İşlemlerinden başvuruyu onayladıktan sonra aynı sayfada yer alan raporlardan “Hizmet İçi Eğitim Başvuru Formu” raporunun çıktısını alarak kursiyerin görevlendirme onayları, diploma ve nüfus cüzdanı fotokopilerini de onaylayarak 25 Nisan 2019 tarihi mesai bitimine kadar bu belgeleri bulundukları il milli eğitim müdürlüklerine teslim edeceklerdir.

Bu belgeler, il milli eğitim müdürlüklerinin özel öğretim kurumlarının iş ve işlemlerinden sorumlu il milli eğitim müdür yardımcısı/şube müdürü başkanlığında, bir şube müdürü ile şef ya da memurdan oluşturulacak komisyon tarafından incelenerek MEBBİS Özel Öğretim Kurumlan Modülü altında bulunan Hizmet İçi Eğitim Onay İşlemleri, İl Aday Başvuru Onay İşlemleri ekranından en geç 26 Nisan 2019 tarihi öğle saat 12.00’ye kadar başvurusu uygun değerlendirilenler onaylanacak; başvurusu uygun görülmeyenlerin açıklamalar bölümüne gerekçesi belirtilerek başvurusu reddedilecektir. (Başvuru evrakları ve başvuru listeleri il milli eğitim müdürlüklerince muhafaza edilecek, ayrıca Bakanlığa gönderilmeyecektir.)

Yapılan değerlendirmenin sonucunda başvuruları uygun değerlendirilenler ve başvurusu reddedilenler, yaşanabilecek olumsuzlukların önlenmesi amacıyla milli eğitim müdürlükleri tarafından adaylara zamanında bildirilecektir.

Belgeleri eksik veya yukarıda belirtilen şartları taşımayan kursiyerlerin evrakları işleme alınmayacak, başvuruları -kursa başlamış olsalar dahi- iptal edilecektir. Şartları taşımadığı halde kursa katılmak için başvuru yapan kursiyerlerle ilgili iş ve işlemleri yürüten kurum müdürleri hakkında yasal işlem yapılacaktır.

Başvuruları uygun görülen kursiyerlerin listesi Genel Müdürlüğümüzün (ookgm.meb.gov.tr) internet sayfasında duyurulacaktır.

MEB başvuru kılavuzu ve takvim tam metni için tıklayınız:

pdf.jpg

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!