1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. MEB Yarışmalarda Derece Alan 1766 Öğrenci Listesini Yayımladı
MEB Yarışmalarda Derece Alan 1766 Öğrenci Listesini Yayımladı

MEB Yarışmalarda Derece Alan 1766 Öğrenci Listesini Yayımladı

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından Şubat Ayı tebliğler dergisinde uluslararası yarışmalarda derece alan öğrencilerin tam listesi yayımlandı. Detaylar My Memur haberde.

A+A-

Millî Eğitim Bakanlığı “MEB” Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından Uluslararası Yarışmalarda Derece Alan Öğrencilerin tam listesi yayımlandı. Buna göre 1132 kişi uluslararası yarışmalarda bireysel dalda derece alan öğrenci listesinde yer aldı. 634 kişi uluslarararısı yarışmalarda derece alan ekipte bulunan öğrenci listesinde yer aldı. Şubat ayı Tebliğler Dergisinde yer alan listeye aşağıdaki bağlantıdan direkt erişim sağlayabilirsiniz.

Ekim 2016 tarihli ve 2709 sayılı Tebliğler Dergisi’nde yayımlanarak yürürlüğe giren Millî Eğitim Bakanlığı Uluslararası Yarışmalarda Derece Alan Öğrencilerin Öğrencilerin Ödüllendirilmesine Dair Yönerge.

MEB’e bağlı, resmî ve özel her derece ve türdeki eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerden; uluslararası bilim, kültür, güzel sanatlar, spor, halk oyunları ve beceri yarışmalarında bireysel veya ekip hâlinde derece alan öğrencilerin iş ve işlemleri ilgi Yönerge kapsamında yürütülmektedir.

Yönergenin ödüllendirmeye ilişkin diğer işlemler başlıklı 9 uncu maddesinin 3 üncü fıkrası Bakanlıkça yapılacak işler başlıklı b bendinde; “Bireysel Dalda Uluslararası Yarışmalarda Derece Alan Öğrenci Listesi” ile “Uluslararası Yarışmalarda Derece Alan Ekipte Bulunan Öğrenci Listesi” o yıla ait Tebliğler Dergisi’nde yayımlanmak üzere Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne, Bakanlığın web sayfasında yayımlanması için Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne, bilgi için ise derece alan ekip ve öğrencilerin okul/kurumunun bağlı olduğu birimlere gönderilir.

Listenin Bakanlığın diğer yazılı, görsel ve interaktif ortam ve iletişim araçlarında da yayımlanabilmesi için Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce gerekli tedbirler alınır” hükmü yer almaktadır.

48 Millî Eğitim Bakanlığı Tebliğler Dergisi Şubat 2020 – 2749 Bu kapsamda; uluslararası yarışmalarda dereceye giren “Bireysel Dalda Derece Alan Öğrenci Listesi” ile “Derece Alan Ekipte Bulunan Öğrenci Listesi” Bakanlığımız web sayfasında yayımlanmış olup, Tebliğler Dergisi’nde yayımlanmak üzere ekte gönderilmiştir denildi.

Tebliğler dergisi ve tam liste için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler