MEB Yaz Dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kursları başladı. Öğrencilerin yaz tatilinde aldıkları destekleme ve yetiştirme kurslarında binlerce öğretmen görev yapıyor.

32509
Daha Fazla Göster

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kursları hakkında bir duyuru yayınlandı. Yapılan bilgilendirme duyurusunda yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kurslarının başladığı hatırlatılırken, kursa başvuruları, öğrenci ve öğretmen sayısı gibi konularda da bazı sayısal veriler paylaşıldı.

Milli Eğitim Bakanlığınca açılan destekleme ve yetiştirme kursları, öğrencilerin yaz tatillerini verimli geçirmelerini sağlamayı amaçlıyor. Bu doğrultuda öğrencilerin bir eğitim öğretim yılında edindikleri kazanımları pekiştirmeleri, akademik ve sosyal yönden gelişim kaydetmeleri, özel ilgi ve yeteneklerini geliştirmeleri hedefiyle yaz dönemi kursları açılıyor.

2017 yılında açılan kurslara öğrencilerin ilgisi büyük oldu. Ortaokul ve lisede öğrenimine devam eden öğrencileri kapsayan yaz dönemi kurslarına 619 bin 960 öğrenci kayıt yaptırdı. Öğrencilerin il ve sınırlaması olmadan, tatile gittikleri yerlerde de kursu almaları mümkün oluyor. 27 Ağustos’a kadar devam edecek olan kurslarda öğrencilerin 5 derse kadar kayıt hakkı bulunuyor. Bu kurslarda 62 bin 777 öğretmen, 11 bin 309 kurumda hizmet veriyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MEB Yaz Dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!