1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB Yaz Dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kursları İçin Başvurular Başladı
MEB Yaz Dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kursları İçin Başvurular Başladı

MEB Yaz Dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kursları İçin Başvurular Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı 3. ve son olan yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kursu için kurum başvurularını başlattı

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından 2. Dönemin tamamlanmasına 1 hafta kala kurs merkezi için başvurular bugün itibarıyla başlatıldığı MEB tarafından da duyuruldu. Geçtiğimiz hafta öğretmen, öğrenci vb. tüm takvimi My Memur olarak bizler de yayımlamış ve sizleri bilgilendirmiştik. Bu kapsamda yaz dönemi için ilk etap başvurular başladı. Kurs açmak isteyen kurumlar taleplerini bildirmeye bugün başladı.

Takvim şu şekildeki sıraya göre işleyecek:

Kurs merkezi başvurularının alınması ve il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerince onaylanması 5-11 Haziran 2017, Öğretmen başvurularının alınması ve ücretli öğretmen başvurularının il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanması 12-18 Haziran 2017, Öğrenci başvurularının alınması 19-25 Haziran 2017, Kurs sınıf/şubelerinin oluşturulması 26 Haziran 2017 ile 2 Temmuz 2017 arasında, Kursların başlaması 3 Temmuz 2017 tarihinde olacak. Kursların tamamlanması ise 27 Ağustos 2017 tarihi olarak açıklanmıştı.

Kılavuza göre Kurs merkezleri olarak okul veya kurumların yapması gerekenler şunlardır:

Kurs merkezi olmak isteyen örgün eğitim kurumları ile halk eğitim merkezleri, kurs merkezi müracaatını e-kurs modülü üzerinden belirlenen iş takvimi doğrultusunda yapar. Kursları ders bazlı açılacak şekilde planlayarak e-Kurs modülüne giriş yapar. Sınıf oluşturma işlemlerinde hangi sınıf düzeyinde hangi derslerden kurs açacaklarını başvuru ekranından sisteme işler. Kurs merkezi olmak isteyen okul/kurum, imkanları ölçüsünde kurs açma isteğinde bulunarak öğrencilerin tercihine sunar. Kurslar, il/ilçe komisyonunca onaylanan derslerden yeterli sayıda öğrenci/kursiyer talebi olması halinde açılır.

e-Kurs modülü üzerinden kurslara başvuru yapacak resmi örgün eğitim kurumu öğrencilerine devam ettikleri okul müdürlüklerince eba şifresi verilir. Açık öğretim okulları ve özel öğretim kurumlarına devam etmekte olan öğrenciler ile kursiyerlere kurs merkezlerince e-kurs kullanım şifresi verilir.

Kurs öğretmenleri tarafından hazırlanan ders planlarını inceleyip onaylar. e-Kurs modülü üzerinden öğrencilerin bir önceki yıla ait AYBP, kursiyerlerin diploma notu gibi ölçülebilir kriterleri de dikkate alarak sınıf oluşturma iş ve işlemlerini yapar.

Kursa başvuru yapan kadrolu öğretmenlerin e-kurs modülü üzerinden sınıf/şubelere atamasını yapar, ihtiyaç olması hâlinde e-kurs modülü üzerinden il/ilçe komisyonundan ders ücreti karşılığında görevlendirilmek üzere öğretmen talebinde bulunur.

Kurslara ait haftalık ders programını yapar ve ilgililere duyurur. Kurs plan ve programlarının uygulanmasını sağlamak amacıyla gerekli tedbirleri alır. Kurs çalışmalarında yönetici, öğretmen ve personel görevlendirmeleri ile yapılacak ücret ödemelerine ilişkin iş ve işlemleri yürütür. Kursun işleyişi ile ilgili idari, mali ve diğer hususlarla ilgili her türlü iş ve işlemleri yapar.

Kurslarda görev alan öğretmen ve personel ile kurslara katılan öğrencilere ilişkin devam, devamsızlık takibini yapar (Sağlık raporuna dayalı hastalıklar, tabii afetler, anne, baba ve kardeşlerden birinin ölümü gibi özürler sebebiyle oluşan devamsızlıklar, devamsızlık süresinden sayılmaz).

Kurs merkezince tutulması gereken defter ve dosyaları tutar. DYK’nın işleyişini, düzen ve disiplinini sağlayıcı tedbirleri alır. Yönerge hükümlerine göre verilen diğer görevleri yapar. Destekleme Kursları Yaz Dönemi Öğrenci ve Öğretmen Başvuruları Ne Zaman haberimiz için TIKLAYINIZ. Kılavuz için TIKLAYINIZ.

meb-006.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.