1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. MEB, Yeni ve Güncellenen Kurs Programlarını Yayımladı
MEB, Yeni ve Güncellenen Kurs Programlarını Yayımladı

MEB, Yeni ve Güncellenen Kurs Programlarını Yayımladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından yeni kurslar açıldı. Ayrıca güncellenen ve yürürlükten kurslara dair yazı da yayımlandı. MEB kurs program detayları için tıklayınız.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından her yaş ve düzeyinde ve her gruptan kişilere bilgi ve becerilerini geliştirmeleri amacıyla mesleki teknik ve genel yaygın eğitim kurumları düzenlendiği belirtildi. Halen uygulanmakta olan kurs programlarından bazıları güncellendi, bazı yeni kurs programları açıldı ve bazıları da yürürlükten kaldırıldı.

 

Bu kapsamda 6 yeni kurs programı yürürlüğe kondu, 16 kus programında 10 kurs programının uygulaması yürürlükten kaldırılarak yerine güncellenen 10 kurs programının, 6 kurs programın ise içerik olarak birbiri ile örtüşmesinden dolayı kaldırılarak yerine 2 yeni kurs programının yürürlüğe girmesine karar verildi.

 

Bknz: Yayından Kaldırılacak programlar için TIKLAYINIZ.
Bknz: Yayından Kaldırılacak kurs program Listesi için TIKLAYINIZ.

 

Ayrıca 4 kurs programında 2 kurs programı Sağlık Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonunda, 2 kurs programı ise mevcut sistemde bu programlara karşılık gelen başka programlar olduğundan yürürlükten kaldırılmıştır denildi.

 

Bknz: Yeni programlar için TIKLAYINIZ.
Bknz: Güncellenen programlariçin TIKLAYINIZ.
 

Öte yandan Hasta ve Yaşlı Bakımı Alanı altında farklı seviyelerde 9 kurs programı ile Sağlık alanı altında Sterizasyon ve Dezenfeksiyon Personel Eğitimi kurs programı uygulamaya konulmuştur.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.