1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB Yıl Sonuna Kadar 35 Bin Öğretmen Ataması Yapacak
MEB Yıl Sonuna Kadar 35 Bin Öğretmen Ataması Yapacak

MEB Yıl Sonuna Kadar 35 Bin Öğretmen Ataması Yapacak

Hazırlanan 33 Maddelik Torba Yasa İle Katlamalı Harçlar Kaldırılacak ve MEB Yıl Sonuna Kadar 35 Bin Öğretmen Atayacak

A+A-

AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca Ve arkadaşlarının imzasıyla torba yasa ile bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde (KHK) değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisine Sunuldu. Bakanlığın diğer hizmet sınıflarına ise 2.320 kişi yine yıl sonuna kadar atanacak. İhdas edilen 47 Bin MEB kadrosundan 35 Bin tanesi Öğretmen olarak yıl sonuna kadar atanacak. İktidar partisini n verdiği kanun teklifinin onaylanmasına kesin gözle bakılıyor.

En önemli kısmı BÜTÇE KANUNUNDAKİ SINIRLAMALARA BAĞLI KALMADAN. Yani ek olarak yapılacak bu 35 Bin atama ne Nisan ne de Ağustos’u etkileyeceği görülüyor. Seçim öncesi Meclis kapanmadan tüm bu maddelerin onaylanarak rahat bir nefes alınmasına kesin gözle bakılıyor.

Yasa ile yükseköğrenimini zamanında tamamlayamayanlardan arttırımlı katkı payı alınmasına son verilecek.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.