MEB Yılbaşı Tatili ve Kar Tatili Durumunda Ek Ders Ödemesi Nasıl Olacak?

Çarşamba Günü Kar yağışı sonrası perşembe cuma tatil olursa cuma ek ders ödenecek mi. Tatil durumu ve kar tatili durumundaki ek ders açıklaması...

12234
Daha Fazla Göster

Meteoroloji yoğun kar yağışı olanağı konusunda uyarıda bulundu. Özellikle megakent İstanbul başta olmak üzere çarşamba günü başlayacak ve bir çok şehir için kar yağışının erken saatlerde başlayacağı bildirildi.  Hava sıcaklıklarının da ciddi boyutlarda düşeceği uyarısında bulunan meteoroloji uyarıları sonrasında herkesin gözü kulağı yılbaşı günü kar tatili olmasında.

Normal şartlarda perşembe günü yarım gün dahi olsa herhangi bir  tatil durumu olmamakta, sadece. Yılbaşını takip eden gün tatil yapılmakta. Bu yıl da yılbaşı hafta içine denk geldiğinden cuma günü tatil ve öğretmenler birçok tatil gününde alabildikleri ek ders ücretini. Bu tatilde yönetmelik gereği alamamaktadır. 1 Ocak Resmi tatil olduğundan, öğretmenlere sadece idari tatillerde ek ders ödemesi yapılmaktadır.

Yönetmelikte özellikle dikkat çeken ayrıntı kar tatillerinde öğretmenlerin ek ders kalabilmesidir. Yönetmelikte kar tatilinde öğretmenlerin ek dersinin  kesilemeyeceği konusunda hüküm içermekte.

Kar tatili perşembeden itibaren başlarsa cuma günü ek ders ödenir mi?

1 Ocak 2016 zaten Resmi tatil olduğundan perşembe günü  aşırı bir kadar yağışı olsa dahi devam eden gün ve hafta sonu da araya gireceğinden 4 günlük uzun bir tatil yapılmasına resmi anlamda ihtiyaç olmayacaktır. Bu sebeple perşembe günü tatil olması durumunda sadece perşembe günü ek ders ödemesi yapılacağından bu hafta 4 günlük ek ders her halükarda sağlanacaktır.

Aralık ayı ek ders 31 Aralığa kadar ödenecek mi?

Ayrıca 2015 mali yılı bitiminden dolayı Aralık ek ders ödemesi de bu hafta en geç perşembeye kadar her yıl olduğu gibi yaptırılacaktır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MEB Yılbaşı Tatili ve Kar Tatili Durumunda Ek Ders Ödemesi Nasıl Olacak?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!