1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB Yönetici Atamasında 2. Kez Değerlendirme Sonucuna Da İptal Kararı Geldi
MEB Yönetici Atamasında 2. Kez Değerlendirme Sonucuna Da İptal Kararı Geldi

MEB Yönetici Atamasında 2. Kez Değerlendirme Sonucuna Da İptal Kararı Geldi

MEB Yönetici Atamalarındaki 2. Değerlendirme Sonucunda Görevin Uzatılmaması Kararını İptal Etti

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmesine ilişkin Yönetmelik kapsamında Okul Müdürlerinin değerlendirmesi sonucu görevden alınmasına ilişkin açılan davada Kayseri 1. İdare Mahkemesi’nin iptal kararını gereği gibi uygulamayarak ikinci kez yapılan değerlendirme sonucunda da görev süresinin uzatılmaması yönünde alınan kararın iptali istenmişti.

İptal istemi ile birlikte idari işlemin hukuka aykırı olduğu,

mahkeme kararlarının gecikmeksizin uygulanması gerektiği, 

Ayrıca bu hususta idarenin takdir yetkisinin olmadığı ileri sürülerek, mahkeme kararını uygulanmayarak müdürlük görevine tekrar başlatılmadığı için Kayseri 1. İdare Mahkemesi’nde açılan dava ; iptal edilen bir idari işlemin, iptal kararı ile hiç tesis edilmemiş sayılacağı, tesis edildiği tarihten itibaren hükümsüz hale geleceği gerekçesi ile dava konusu işlemin yürütmesinin durdurulmasına karar verilmiştir.

KARAR İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.