1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. MEB Yönetici Mülakatları 18 Temmuz'da Başlıyor! Genel Başkan Geylan'dan Önemli Uyarılar
MEB Yönetici Mülakatları 18 Temmuz'da Başlıyor! Genel Başkan Geylan'dan Önemli Uyarılar

MEB Yönetici Mülakatları 18 Temmuz'da Başlıyor! Genel Başkan Geylan'dan Önemli Uyarılar

Türk Eğitim-Sen Genel Başkan Geylan 18 Temmuz'da başlayacak MEB yönetici mülakatları öncesi önemli uyarılarda bulundu. İşte Sayın Talip Geylan’ın Milli Eğitim Bakanlığı yönetici mülakat açıklaması.

A+A-

MEB’de eğitim kurumları yöneticilikleri için 18-31 Temmuz tarihlerinde yönetici mülakatları yapılacak. Bakan Sayın Ziya Selçuk yerel seçimler öncesi yönetici mülakatlarında yazılı sınav puanı ölçüsünde değerlendirme yapılacağını duyurmuştu.

Nitekim Selçuk döneminde öğretmen atama ve görevde yükselme mülakatlarında yazılı puanları verilerek, kul hak yenilmesi önlenmişti. Verilen sözlere dayanarak, şimdi beklenen, yönetici mülakatlarının da aynı usulle yürütülmesidir. Zaten aksi bir tutum, yazılı sınavı anlamsızlaştırmak ve değersizleştirmek demektir.

Pek tabii ki bize yakışan devlet adamlarının verdiği sözlere itibar etmektir, devlet adamlarına yakışan da verdikleri sözün gereğini yapmaktır.

Eğitim çalışanları mülakat sürecini yakinen takip edecek. Dilerim görevde yükselme sınavında olduğu gibi, yönetici mülakatlarında da adalet korunur ve yıllardır MEB taşra teşkilatını tahakküm altına almış olan çetelere bu kez fırsat verilmez.

Sayın Ziya Selçuk’un da defalarca ifade ettiği gibi, Mekke’nin anahtarını ehline veren bir kültürün yolcuları olanlar, “kenar mahalle” okulunu dahi ehil ellere teslim etmekten kaçınmamalıdır.

 “Emaneti ehline vermenin” yolu da okul idarecilerini, sendika/cemiyet/dernek aidiyetleri üzerinden değil, liyakat ve ehliyet esasına göre tayin etmektir.

Okullarımız, başarılı idarecilerin mülakat marifetiyle tasfiye edilip yandaşların yönetici olarak tayin edilmesiyle yıllardır çok yoruldu. Artık bu kirli düzene son verilmeli, adalet üzerine hükmetmekle mükellef olanlar, kul hakkı gasp edenlerin günahlarına ortak olmamalıdır.

Yıllardır çetevari yöntemlerle kurumlarımızı tahakküm altına alan yapılara karşı tedbir alınmamasından dolayı, eğitim kurumlarımızda huzur kalmamış, eğitim çalışanlarının motivasyonları katledilmiştir.

Artık ne eğitim camiasının ne de ülkemizin “mahallenin memnuniyetini sağlamak” için yapılacak yanlış tasarruflara tahammülü kalmamıştır. Yönetici adayı meslektaşlarıma hakkaniyet ve ahlak ölçüleri içerisinde gerçekleştirilmesini arzu ettiğim mülakat sürecinde başarılar diliyorum açıklamasında bulundu.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler