MEB Yönetici Seçme Sınavı Soru ve Cevapları Yayımlandı! 2019 EKYS

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı kapsamında 2019 EKYS soru ve cevapları ÖSYM’de yayımlandı. 2019 EKYS soru ve cevaplarına My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

53488
Daha Fazla Göster

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından 21 NİSAN 2019 tarihinde gerçekleştirilen Millî Eğitim Bakanlığı eğitim kurumlarına yönetici seçme sınavı (2019-MEB-EKYS) soru ve cevaplarına dair duyuru yayımlandı. 2019 EKYS soru ve cevaplarına aşağıdaki ÖSYM bağlantısından “PDF” direk ulaşarak indirebilirsiniz.

Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (2019-MEB-EKYS) Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarına dair duyuru ÖSYM’den şu şekildedir: 21 Nisan 2019 tarihinde uygulanan Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavının (2019-MEB-EKYS) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının % 10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 24 Nisan 2019 tarihinde en ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM’ye aittir. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz hükmü gereği ÖSYM’nin kendi sitesinden indirebilirsiniz.

Millî Eğitim Bakanlığı eğitim kurumlarına yönetici seçme sınavı (2019-MEB-EKYS) temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı (%10) için aşağıdaki “PDF” bağlantısını kullanınız.

SINAV SONUÇLARININ DEĞERLENDİRİLMESİ NASIL YAPILACAK?

Adaylar, testteki soruların cevaplarını optik okumaya elverişli cevap kâğıtlarına işaretleyecek, cevap kâğıtları ÖSYM’de optik okuyucu ile okunacak ve bilgisayar ortamında değerlendirilecektir.

Değerlendirme sırasında yalnız doğru cevaplar dikkate alınacak, yanlış cevaplar dikkate alınmayacaktır. Adayların sınav puanları, doğru cevap sayıları toplanarak 100 tam puan üzerinden hesaplanacaktır.

Sınavdan sonra ÖSYM Başkanlığı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılacaktır.

2019 MEB EKYS Soru ve Cevapları:

pdf.jpg

2019 MEB EKYS Kılavuzu için tıklayınız:

pdf.jpg

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MEB Yönetici Seçme Sınavı Soru ve Cevapları Yayımlandı! 2019 EKYS

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!