1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. MEB Yöneticileri Öğretmen Olarak Atanacak Resmi Yazı için TIKLAYINIZ
MEB Yöneticileri Öğretmen Olarak Atanacak Resmi Yazı için TIKLAYINIZ

MEB Yöneticileri Öğretmen Olarak Atanacak Resmi Yazı için TIKLAYINIZ

Eğitim Kurumu Yöneticileri konulu yazı Milli Eğitim Bakanlığı MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından 26 Ağustos

A+A-

Eğitim Kurumu Yöneticileri konulu yazı Milli Eğitim Bakanlığı MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından 26 Ağustos 2014 tarihinde 81 İl valiliğine gönderilmek üzere yola çıktı.

Milli Eğitim bakanlığı tarafından gönderilen yazı ile yöneticilikleri sona erenler, bulundukları eğitim kuruntunda alanlarında açık norm kadro olması ve istemeleri hâlinde bu eğitim kurumuna, aksi durumda öncelikle kadrolarının bulunduğu ilçede olmak üzere, il sınırlan içinde durumlarına uygun ihtiyaç bulunan eğitim kurumlarına öğretmen olarak atanmalarını içeriyor.

MEB tarafından 26 Ağustos 2014 tarihinde 81 İl valiliğine gönderilen yazıda; Dört yıllık görev süresini dolduran müdürlerden değerlendirme sonucunda 75’in altında puan alan yöneticilerin görev yerlerinin belirlenmesi sırasında mağdur olmamaları bakımından yerlerine atanacak müdürlerin göreve başlamaları beklenmeksizin en kısa sürede öğretmenliğe atanmaları belirtiliyor.

Öğrencilerinin tamamı kız olan eğitim kurumlarının müdür ihtiyacının kadın adaylarla karşılanamaması halinde, bu kurumlara erkek adaylar arasından müdür görevlendirmesi yapılabileceği de yazıda aydınlatıldı. Aşağıya yazının aslı eklenmiştir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.