1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. MEB, Yurt Dışında Görevlendirilecek Okutmanları Seçme Sınavı Kılavuzunu Yayımladı
MEB, Yurt Dışında Görevlendirilecek Okutmanları Seçme Sınavı Kılavuzunu Yayımladı

MEB, Yurt Dışında Görevlendirilecek Okutmanları Seçme Sınavı Kılavuzunu Yayımladı

Milli Eğitim Bakanlığı MEB, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından Yurt Dışında Görevlendirilecek Okutmanları Seçme Sınavı kılavuzu yayımlandı. 2018 yılı kılavuzu ve detaylar için tıklayınız.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yurt dışında görevlendirilecek öğretim üyesi/öğretim görevlisi/okutman seçme ve görevlendirme kılavuzu yayımladı. Dışişleri Bakanlığından gelen talepler doğrultusunda okutman ihtiyacını karşılamak amacıyla sınavla belirtilen niteliklere sahip öğretmenler ve öğretim elemanları arasından toplam 100 Öğretim Üyesi/Öğretim Görevlisi/Okutman seçilecektir.

Kılavuz’da belirtilen başvuru şartlarını taşıyan adaylar MEB merkez ve taşra teşkilatında görevli öğretmenler 20 Mart 2018 tarihine kadar kadrolarının bulunduğu il millî eğitim müdürlüklerine/birimlere başvuru yapacaklardır.

Ayrıca üniversitelerde görevli öğretim görevlileri/üyeleri 20 Mart 2018 tarihine kadar ilgili birim amirliklerine başvuracaklardır. Üniversite ilgili birim amirlikleri başvuru belgelerini 21-27 Mart 2018 tarihleri arasında rektörlüklere göndereceklerdir.

2018-Yurt Dışında Görevlendirilecek Öğretim Üyesi/Öğretim Görevlisi/Okutman Temsil Yeteneği Mülakatına başvuruda bulunacak adaylarda aşağıdaki şartlar da kılavuzda yer almaktadır. Genel başvuru şartları ve diğer şartlara ulaşmak ve kılavuzu indirmek için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler