1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEBBİS'te Açık Lise Sınavları ve Ehliyet Sınavı Görevli Başvuruları Başladı
MEBBİS'te Açık Lise Sınavları ve Ehliyet Sınavı Görevli Başvuruları Başladı

MEBBİS'te Açık Lise Sınavları ve Ehliyet Sınavı Görevli Başvuruları Başladı

7 ve 8 Ekim tarihinde yapılacak olan Açık Öğretim Lisesi ek sınavları ve 2017/4 MTSKS Ehliyet sınavı olmak üzere 4 oturum için MEBBİS üzerinden görevli öğretmen başvuruları başladı. MEBBİS üzerinden sınav görevi başvuruları başladı.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı MEB Bilişim Sistemleri MEBBİS üzerinden 4 farklı oturumda yapılacak olan sınavlar için görevli öğretmen başvuruları başladı. 7 Ekim ve 8 Ekim 2017 tarihlerinde Cumartesi ve Pazar günü olmak üzere 9.30 ve 14.00’da yapılacak sınava başvurular başladı.

 

Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi ek sınavları birinci, ikinci ve üçüncü olmak üzere toplamda 3 oturumdan oluşmaktadır ve 3 sınav görevi bulunmaktadır. Açık lise ve açık meslek lisesi sınavlarının ilk oturumu 7 Ekim 9.30'da, ikinci oturumu 7 Ekim 14.00'da, üçüncü oturum ise 8 Ekim 9.30'da yapılacak.

 

Ayrıca Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı 2017/MTSKS-4 kapsamında yapılacak olan 2017 yılının dördüncü ehliyet yazılı sınavı da 7 Ekim 14.00'da yapılabilecek. Öğretmenlere en fazla 3 sınav görevi çıkabilecek. Çünkü ehliyet sınavı ile AÖL sınavının ikinci oturumu aynı tarih ve saatte yapılacaktır.

 

Öğretmenlere sınav görevi daha önce aldıkları puanlara göre verilmektedir. Bu kapsamda Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi Ek-1 Sınavı için her bir oturum puanı 63 olurken ehliyet sınavı için oturum puanı 188’dir. Tercih yapan öğretmenler arasından en düşük puanlı öğretmenden başlanarak tercihler yapılacaktır.

 

Sınav başvuruları ve onay işlemleri ne zaman sona erecek?

 

MEBBİS sınav görevlisi işlemlerinden son başvuru tarihi 29 Eylül Cuma 23.59 olarak açıklandı. Bu tarihten sonra size çıkan sınav olduğunda 2 Ekim 2017 tarihi 23.59'a kadar onaylamanız gerekiyor. Onaylamadığınız takdirde sınav başka bir öğretmene ikinci yerleştirmede verilecektir ve herhangi bir sorumluluğunuz olmamaktadır.

 

MEBBİS’ten onayladığım sınava katılmazsam ne olur?

 

Mazeretsiz olarak onayladığınız herhangi bir sınava katılmazsanız MEBBİS'ten 1 yıl süre ile hiçbir sınava görevli olarak tercih yapamazsınız. Çünkü MEBBİS üzerinde başvuru yapmadan önce görevlere ait görevlendirme sürecini MEBBİS üzerinden takip edeceğinizi, tebellüğ ettiğinizi, belgeleri okuyup bilgilendiğinizi ve onayladığınız görevlerde sorumlulukları yerine getireceğinizi beyan etmek durumundasınız.

 

MEBBİS görevli başvurusu için TIKLAYINIZ.

 

mebbis.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler