1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB’de 2. İl Dışı Tayin İçin Beklenti Arttı
MEB’de 2. İl Dışı Tayin İçin Beklenti Arttı

MEB’de 2. İl Dışı Tayin İçin Beklenti Arttı

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından 24 Haziran 2019’da gerçekleştirilen iller arası tayin sonrası birçok öğretmen yer değiştiremedi. Öğretmenler 2. İl dışı için Milli Eğitim Bakanlığından acil haber bekliyor.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 24 Haziran 2019 tarihinde yapılan iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme atamasında branş bazında açılan kontenjanların yetersizliği dolayısıyla birçok öğretmen zorunlu görevini bitirmiş olduğu halde tercih ettiği kurumlara yerleşemeyerek mağduriyet yaşamıştır.

Söz konusu mağduriyetin giderilmesi adına il dışı iller arası atamaların 2. defa yapılarak gerek öğretmenlerin motivasyonları gerekse de aile birliğine yönelik güzel bir çalışma olacağı yönünde öğretmenlerin kararlı duruşu görülmektedir.

Bu bağlamda iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme atamalarında mağduriyet yaşayan öğretmenler sosyal medya, sendika bağlantılarına ve bakanlığın ilgili birimlerine başvurular yapıp haklarını aramaktadırlar.

Özellikle son yılarda yapılan atamalarda var olan kadroların dolması ve emeklilik yaşı gelmesine rağmen 3600 ek göstergenin çıkmasını bekleyip emekli olmayan öğretmenlerin sayıca fazla olması iller arası öğretmen atamalarında kontenjan yönünden istenilen düzeyde atama yapılamamasına sebep olmaktadır.

Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’un öğretmenlerin huzurlu ve mutlu bir çalışma ortamında görev yapmaları yönünde bir düşüncesinin varlığı, öğretmenleri 2. bir il dışı yapılması için umutlandırmaktadır.

Öğretmenlerin taleplerinin yerine getirilmesi adına 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlamasına uzun bir süre kala nakil taleplerinin değerlendirilmesi ve gerçekleştirilmesi elzemdir. Bu kapsamda Bakanlık tarafından defalarca tekrarlanan 2. İller arası yerleştirme için başvuru ve onay işlemlerinin ivedilikle yapılması şarttır.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler