MEB’de açığa alınan öğretmenler yerine kimler getirilecek

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, darbe girişimi sonrası MEB de yürütülen işlemlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Açığa alınan öğretmenlerin yerine sözleşmeli öğretmen alımı yapmayı planladıklarını dile getirdi.

23238
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin katıldığı CNN Türk televizyon kanalının canlı yayınında FETÖ’nün darbe girişiminin ardından, Milli Eğitim Bakanlığında yürütülen işlemlerle ilgili kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Açığa alınan öğretmenlerin yerine sözleşmeli öğretmen ataması yapılmasının görüşüldüğünü ifade etti.

Milli Eğitim Bakanlığı MEB Müsteşarı Tekin, 800’e yakın özel okulu kapattıklarını, yargı kararıyla kayyumlara devredilen okullar da dahil olmak üzere bu yapıya ait okulların Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kontrol altına alınmış olacağını ifade etti. Normal koşullarda yaz aylarındaki nakil dönemlerimiz aylık yapılmaktayken bu süreçteki tedirginliği aşmak, herhangi bir rahatsızlık oluşturmamak için, bu okullarda öğrenim gören öğrencilere nakil ekranları günlük olarak açılacağını ve her gün nakil başvuru yapabileceklerini belirtti. MEB Müsteşarı Tekin, bu yapıyla bağlantılı okullarda çalışan toplam 27 bin öğretmenden 21 bininin çalışma ruhsatlarının iptal edildiğini söyledi.

MEB de açığa alınan öğretmenlerin tebliğleri yapılmaya başlandıktan sonra, görevden alınan öğretmen açığının nasıl kapatılacağı merak konusu oldu. MEB Müsteşarı Tekin, hükümetin fikrinin de olumlu olması üzerine, sözleşmeli öğretmen ile bu konudaki açığımızı kapatmayı planlıyoruz dedi.

MEB müsteşarı Tekin, MEB de daha önce açığa alınan öğretmenler ile son işlemlerle açığa alınan öğretmenlerin işlerine iade süreci olup olmayacağına ilişkin soru üzerine, şu şekilde cevap verdi.  “Soruşturmalar neticeleninceye kadar açığa aldığımız öğretmenlerle ilgili olarak herhangi bir iade sürecinin yaşanacağını düşünmüyorum çünkü bu konudaki referanslarımızın hukuki olduğuna inanıyoruz.” İfadelerini kullandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Öne Çıkan Yorumlar

 1. 5 sene önce

  Önlisans atamasi bekliyoruz 2014 puaniyla

 2. 5 sene önce

  gorevden alinanlar kadroluydu neden onlarin yerine kadrolu alınmıyor bu sözleşmeli olayı sadece Doğu ve Güneydoğu içindi hani

2 Yorum

 1. 5 sene önce

  gorevden alinanlar kadroluydu neden onlarin yerine kadrolu alınmıyor bu sözleşmeli olayı sadece Doğu ve Güneydoğu içindi hani

 2. 5 sene önce

  Önlisans atamasi bekliyoruz 2014 puaniyla

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!