1. HABERLER

  2. SORU VE CEVAP

  3. MEB’de Çalışan TYP Güvenlik Görevlilerine de Taşeron Kadrosu Talep Ediliyor
MEB’de Çalışan TYP Güvenlik Görevlilerine de Taşeron Kadrosu Talep Ediliyor

MEB’de Çalışan TYP Güvenlik Görevlilerine de Taşeron Kadrosu Talep Ediliyor

Milli Eğitim Bakanlığında MEB Toplum Yararına Programlar kapsamında çalışan geçici güvenlik görevlileri için de kalıcı kadro talep ediliyor. İŞKUR bünyesinde 10 ay süreli çalışan ve sonrasında işsiz kalan personeller için de taşeron yasası geçerli olmalı.

A+A-

Her yıl düzenli olarak Milli Eğitim Bakanlığında İŞKUR bünyesinde taşeron çalışanlardan da daha zor şartlarda hizmet veren güvenlik görevlileri bu yasadan faydalanmak istiyor. Çünkü 18 ay çalışma süresinin 24 aya çıkarılması ile TYP sorunu çözülemeyeceğine inanıyorlar.

Üstelik yeni değişiklikle 9 ay 29 güne çıkarılan bir yıllık çalışma süresi de TYP için çözüm değil. Çünkü aynı kurumda 2 yıldan fazla çalışılamıyor ve geleceği olmayan TYP’liler geçici çözümler değil taşeron gibi kalıcı çözüm üretilmesini bekliyor. Bu kapsamda kendi ağızlarından taleplerini yineliyorlar.

TYP’ye bağlı olarak çalışan güvenlik görevlileri olarak kadroyu en başta biz hak ediyoruz. Şuan görevde olan arkadaşlar okula ve öğrencileri çok iyi tanımak, dışarıdan gelecek olan tehlikeyi önceden sezmek, okula giriş yapan öğretmen ve öğrencileri tanıyarak oluşabilecek herhangi  bir tehlikeye karşı önlem almak ile meşguldürler.

Okul bitimine kadar okulda görev yapan güvenlik görevlisi okulu, öğrencileri ve okul çevresini çok iyi şekilde kavrayacak. Ya sonra! İş bitince tekrar seçilme durumu kesin değil. Yeni gelecek olan görevli olaya baştan başlayıp diğer güvenlik görevlisinin alışmış olduğu durumlara alışmak ile uğraşacak ve bu okul için çok zor olacak.

İlk defa güvenlik görevlisi olarak okula başlamış kişiyi güvenlilik görevlisini kadroya alarak devam ettirmek okul ve bizler  için çok daha iyi  olacaktır. Bu yüzden bu kadro meselesi bizlere uygulamaları en hayırlısı olmakta.

Sesimizi fazla duyuramıyoruz. Twitter ve facebook üzerinden açılacak olan hastaglar sayesinde anca duyurabiliriz. Buda nasıl olacak derseniz yaptınız her paylaşım ve yorumda #typgüvenlikkadroisriyoruz gibi hastaglar ile sesimizi duyurmak olacaktır.

Üvey evlat muamelesi görmekten bıktığımızı belirtmek ve bu yazıyı veya yapacağınız olan hastagleri gören yetkililerin ellerini taşlarının altına koyup kamuoyuna sesimizi duyurmasını en içten dileklerimizle temenni ediyoruz. Saygılarımızla.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
44 Yorum