1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. MEB'den Basın Açıklaması "Özel Olarak Ağırlanma Söz Konusu Değildir"
MEB'den Basın Açıklaması "Özel Olarak Ağırlanma Söz Konusu Değildir"

MEB'den Basın Açıklaması "Özel Olarak Ağırlanma Söz Konusu Değildir"

"Bakanlar Reza Zarrap'ın uçağını dolmuş gibi kullanmış” başlıklı haber ile ilgili

A+A-

Sözcü Gazetesinin 12 Kasım 2014 tarihinde yaptığı “Bakanlar Reza Zarrap'ın uçağını dolmuş gibi kullanmış” başlıklı haber ile ilgili MEB tarafından basın açıklaması yapıldı. MEB tarafından yapılan açıklamada Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın 27 Ekim 2013 tarihinde Ekonomi eski Bakanı Zafer Çağlayan tarafından yaptırılan Malazgirt Çağlayan Meslek Yüksek Okulunun açılışı için Ekonomi eski Bakanı Zafer Çağlayan’ın organize ettiği bir uçak ile Muş’a gittiği belirtildi. Muş sonrası polis helikopteri ile Malazgirt’e geçildiğini, aynı helikopter ile Muş’a döndükten sonra THY ait bir uçakla dönüş yaptığı belirtildi.

MEB tarafından Yapılan Basın Açıklamasında MEB Bakanı Nabi Avcı’nın  Reza Zarrap’ı tanımadığı için Özel bir ağırlamanın söz konusu alamayacağı belirtildi. İşte MEB tarafından Yapılan Açıklama;

BASIN AÇIKLAMASI

Bugün Sözcü gazetesinde Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı'nın da adının karıştırılarak "Bakanlar Reza Zarrap'ın uçağını dolmuş gibi kullanmış" başlığıyla verilen haber tamamen hayal ürünü olup hiçbir surette gerçeklerle bağdaşmamaktadır.

Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı, 27 Ekim 2013 tarihinde Ekonomi eski Bakanı Zafer Çağlayan tarafından yaptırılan Malazgirt Çağlayan Meslek Yüksek Okulunun açılışı için yine eski Bakan Çağlayan tarafından organize edilen bir uçakla Muş'a gitmiş; Muş'tan polis helikopteri ile Malazgirt'e geçerek okulun açılışını gerçekleştirmiştir. Okulun açılış törenini takiben aynı helikopterle Muş'a geçen Sayın Bakanımız dönüşünü aynı gün Türk Hava Yollarına ait tarifeli bir uçakla yapmıştır. Dolayısıyla, Sayın Bakanımızın kişisel hiçbir tanışıklığı bulunmayan bir şahıs tarafından "özel olarak ağırlanma"sı söz konusu değildir.

Aynı gazetenin dünkü sayısında "MEB'den Skandal Genelge" başlığıyla verilen haberde de Bakanlığımızın, "yetimlere destek" bağlamında uluslararası faaliyetler yürüten bir sivil toplum kuruluşu olan İHH'ya verdiği destek konusunda yanlış bir algı yaratılmak istenmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın "yetimlere destek" amaçlı proje üreten bütün sivil toplum kuruluşlarına desteği bundan sonra da artarak devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler