MEB’den Cuma Namazı Düzenlemesi Açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Resmi Gazete'de Yayımlanan Cuma Namazı Genelgesi Sebebiyle Tüm İllere Yazı Gönderdi

12922
Daha Fazla Göster

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Memurlara verilen Cuma Namazı izni dolayısıyla illere gönderdiği yazı ile gerekli tedbirlerin alınması için tüm düzenlemelerin yapılmasını istedi.

MEB, buyıl yürürlüğe giren Cuma Namazı Genelgesi ile verilen izin dolayısıyla eğitim faaliyetleri aksatılmadan, isteyen yönetici, öğretmen ve diğer personele cuma namazı saatlerinde gerekli kolaylığın sağlanması amacıyla illere yazı gönderdi.

Gönderilen yazıda, cuma namazı saatinin mesai veya ders saatlerinin çakışması halinde gerekli tedbirler alınarak mesai saatleri ve ders çizelgelerinin yeniden düzenlenmesi gerekliliği hatırlatıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Başbakanlık tarafından cuma namazı için hazırlanan ve Resmi Gazete’de yayımlanan genelgenin yürürlüğe girmesiyle birlikte, isteyen yönetici, öğretmen ve diğer personele cuma namazı saatlerinde gerekli kolaylığın sağlanması için tedbirlerin alınmasını istedi.

Bakanlık tarafından 81 ilin milli eğitim müdürlüklerine gönderilen yazıda özellikle, cuma namazına ilişkin Başbakanlık genelgesinin Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiği anımsatıldı.    

Milli Eğitim Bakanlığa bağlı her tür ve seviyedeki resmi ve özel öğretim kurumlarında, cuma namazı saatinin mesai ve ders saatleri ile çakışması halinde eğitim ve öğretim faaliyetlerinde herhangi bir aksaklığa mahal vermeden gerekli tedbirler alınarak, isteyen yönetici, öğretmen ve diğer personele gerekli tüm kolaylığın sağlanması, mesai saatleri veya ders çizelgelerinin bu doğrultuda düzenlenmesi istendi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MEB’den Cuma Namazı Düzenlemesi Açıklaması

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!