MEB’den iptal edilen 2010 KPSS’ye ilişkin önemli açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, kopyaya bulaşan, kopya nedeniyle yargılama sürecinde ismi olanlarından, kopya çektiği kesinleşen isimleri zaten ihraç edildiğini belirtti.

23362
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 Milli Eğitim Bakanlığından iptal edilen 2010 KPSS ile memur olanlar hakkında açıklama geldi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, kopyaya bulaşan, kopya nedeniyle yargılama sürecinde ismi olanlarından, kopya çektiği kesinleşen isimleri zaten ihraç edildiğini belirtti. Müsteşar Tekin 2010 KPSS’de genel kültür-genel yetenek bölümlerinin iptali ile ilgili kopyaya bulaşmayan, herhangi bir suç işlemeyen memurları mağdur etmeyeceklerini söyledi.

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, 2010 KPSS ile kamuya atanan 80 bin dolayında kamu personeli olduğunu hatırlatarak, MEB bünyesinde de yaklaşık 45 bin öğretmenin, 2010 KPSS sonuçlarına göre atandığını bildirdi. Bu memurların tedirgin olmasını gerektirecek bir durum olmadığını belirten Tekin, bunların içerisinden haklarında kopya sebebiyle soruşturma ya da yargı süreci devam eden sayı dışındakilerin etkilenmeyeceğini Sayın Başbakanımızın da açıkladığını vurguladı.

Yusuf Tekin “Bizim de elimizde o rakam belli zaten. Daha önce yargılama süreci devam ederken yargı makamları, mahkemeler bize bu rakamları isim isim bildirmişlerdi. Biz zaten bu arkadaşlarımızı ihraç etmiştik. Kopyaya karışmayanlar dışında hükümetimizin alacağı bir karar olursa bizim bakanlığımıza etkisi olmayacaktır. Bu anlamda kopyaya bulaşan, kopya nedeniyle yargılama sürecinde ismi olanları, kopya çektiği kesinleşen isimleri zaten ihraç etmiştik” ifadelerini kullandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!