MEB’den Kaynaştırma Öğrencilerine Destek

Milli Eğitim Bakanlığı, ilk ve orta okul seviyelerinde kaynaştırma eğitimi alan öğrencilere destek vermek amacı ile matematik dersi kazanımlarıyla alakalı 6 kitaptan oluşan etkinlik seti yayımladı.

73621
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İlk ve orta okul seviyelerinde kaynaştırma eğitimi alan öğrencilere destek amacıyla  matematik dersi kazanımlarını içeren 6 kitaplık etkinlik seti yayımlayan Milli Eğitim Bakanlığı, salgın günlerinde öğrencilere ilave destek sağlamaya devam ediyor. Daha önce pek çok sınıf seviyesinde kendi seviyelerine uygun kaynağı erişime açan Bakanlık, bir yenisini daha ekledi. Bu çerçevede kaynaştırma eğitimi alan tüm öğrencilere destek sağlama amacıyla matematik dersi kazanımlarıyla alakalı 6 kitaplık set yayımlayan MEB, etkinliklere ulaşma fırsatı tanıdı.

Selçuk Açıklama Yaptı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bakanlığın kaynaştırma öğrencilerine pandemi döneminde sağladığı destekleri açıklarken, ilave üretimler ile öğrencilere artı değer katmak adına büyük bir uğraş içinde olduklarını belirtti. Selçuk, MEB tarafından sunulan etkinliklere orgm.meb.gov.tr adresinden ulaşılabildiğini söylerken, tüm eğitim kademelerinde pandemi döneminde kayıpları en aza indirme amacıyla birçok kaynağı sunmaya devam ettiklerini vurguladı.

Yaklaşık 300 Bin Öğrenci

Selçuk, yaptığı açıklamada yeni destek paketiyle alakalı konuşurken, sunulan desteğin yaklaşık 300 bin öğrenci tarafından değerlendirileceğini söyledi. Genel eğitim müfredatındaki kazanımlarla alakalı etkinlikleri öğrencilere uyarladıkları set ile kalıcı olmalarını amaçladığını söyleyen Selçuk, kaynaştırma öğrencilerinin ihtiyaç duyacağı konuları kitap ve dijital programlar ile kullanabileceklerini belirtti.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!