MEB’den Önemli Karar: Devamsızlıktan Kalanlar da Mezun Olacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından önemli bir karar alındı. Buna göre liselerin son sınıflarında devamsızlıktan sınıfta kalan öğrenciler de başarılı sayılacak ve mezun olabilecek.

32547
Daha Fazla Göster

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından önemli bir karara imza atıldı. Milli Eğitim Bakanlığının internet sitesinden yayınlanan duyuruda, örgün ortaöğretim kurumlarının son sınıflarında öğrenim görev öğrencilerden, devamsızlıktan kalan öğrencilerin mezun olmasının önü açıldı. Buna göre devamsızlıktan kalan son sınıf öğrencileri de devamlı öğrenciler gibi işlem görecek.

Bakanlık tarafından yayınlanan duyuruda uygulamanın 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı ile sınırlı olacağı ifade edildi. Bu karara göre derslerinde başarılı olan ancak özürlü veya özürsüz toplam devamsızlık sınırını aşan fakat ancak yükseköğretime devam etmeye hak kazanma durumunda olan lise son sınıf öğrencileri, devamlı öğrenciler gibi sayılacak. Bu şekilde lise son sınıfta derslerini geçen ancak devamsızlıktan kalan öğrenciler de mezun olmuş olacak.

Milli Eğitim Bakanlığının aldığı bu kararda derslerinde başarılı olan ancak devamsızlık süresini aşan son sınıf öğrencilerinden ve velilerden gelen yoğun talebin etkisi oldu. Alınan karar sonucunda Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın da onayı ile birlikte ilgili yazı il milli eğitim müdürlüklerine gönderildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MEB’den Önemli Karar: Devamsızlıktan Kalanlar da Mezun Olacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!