MEB’e ait atama kararı resmi gazete’de yayınlandı

Millî Eğitim Bakanlığına Ait Atama Kararı 22 Ağustos 2016 Tarihli ve 29809 Sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bakanlık müşavirliğine Alpaslan Durmuş’un ataması yapıldı.

23577
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Açık bulunan 1 inci derece kadrolu ve + 3600 ek göstergeli Bakanlık Müşavirliğine, Alpaslan Durmuş’un ataması yapıldı. Atama 657 sayılı kanunun 59 ve 92 nci maddeleri ile 2451 sayılı Kanunun 2 nci maddesinde yer alan istisnai memurluktan müşavirlik görevine ikili kararname ile atama yaılabileceği belirtildi. Bu sebeple Alpaslan Durmuş’un MEB müşavirliğine ataması 657 Devlet Memurları Kanununun ilgili maddeleri ve 2451 sayılı Kanunun ilgili maddeleri ile ilgili ayrıntılar şu şekildedir.

657 Devlet Memurları Kanununda yer alan Memurluktan an çekilenlerin yeniden atanmaları başlıklı maddesine göre bugün Resmi gazete’de yayımlanmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı’na müşavir ataması yapıldı. 657 DMK’da iki defadan fazla olmamak üzere memurluktan kendi istekleriyle çekilenlerden veya bu Kanun hükümlerine göre çekilmiş sayılanlardan tekrar memurluğa dönmek isteyenler, ayrıldıkları sınıfta boş kadro bulunmak ve bu sınıfın niteliklerini taşımak şartıyla ayrıldıkları tarihte almakta oldukları aylık derecesine eşit bir derecenin aynı kademesine veya 71 inci madde hükümlerine uyulmak suretiyle diğer bir sınıfta eşit derecedeki kadrolara atanabileceği belirtiliyor.

657 DMK’da da belirtildiği üzere Alpaslan Durmuş’un ataması bugün MEB Müşavirliğine gerçekleştirildi. Bakanlıklar ve Bağlı Kuruluşlarda atama Usulüne İlişkin Kanun gereği Bu Kanunda yer alan istisnai memurluklarda görev yapan Bakanlar Kurulu kararı ile müşavirlik unvanları taşıyan görevlere müşterek kararla atama yapılır denilmektedir. Bu maddelere istinaden atama gerçekleştirildi. Atama kararı için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!