MEB’e Bağlı Tüm Öğretmenlerin Dikkatine!

Sahte diplomalarla öğretmenlik yapanlarla ilgili çalışma başlatan bakanlık okullara konuyla ilgili yazı gönderdi. Her öğretmenin mutlaka öğrenim bilgilerini kontrol edip onay vermesi gerekiyor. Detaylar haberimizde.

12965
Daha Fazla Göster

Geçtiğimiz günlerde kamuoyunu sarsan ‘’Sahte Diplomalı’’ öğretmenlerle ilgili mymemur.com olarak sizleri bilgilendirmiştik. Konuyla ilgili Bakan Nabi Avcı’nın açıklamaları sonrasında Bakanlık yetkilileri konuyla ilgili çalışma başlattı. Bu çalışmalar kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Rehberlik ve Denetim Başkanlığınca tüm Türkiye genelindeki Milli Eğitime bağlı ilk ve orta dereceli okullara yazı gönderildi.

Gönderilen yazılarda, kadrolu öğretmenlerin mebbis sistemi üzerinde kayıtlı bulunan öğrenim bilgilerini kontrol etmeleri istendi. İlgili yazılar tüm öğretmenlere okul idarecileri tarafından tebliğ edildi. Kadrolu öğretmenlerin diploma bilgilerini mebbis sistemi üzerinden kontrol etmeleri için kesin olmayan bilgilere göre bu ay sonuna kadar zamanları var.

Öğrenim bilgilerinde eksik ya da hata olan öğretmenlerin konuyla ilgili olarak bulundukları okulun idarecilerine başvurmaları gerekiyor.(Bazı öğretmenlerin diploma numaraları veya mezuniyet tarihleri personel bilgi sisteminde yanlış girilmiş olabilir. Yeni mezun olup atanan ve geçici mezuniyet belgesi ile atanan öğretmenlerinde evrak numaralarında veya üniversite bilgilerinde eksikler olabilir) Gerekli düzeltmeler veya kontrollerden sonra mebbis sistemi üzerinde bilgilerin doğruluğunu onaylamak gerekiyor. Bu konuda mağdur olmamak için Ocak ayı sonuna kadar bu işlemlerin yapılması gerekiyor. Kesin olmayan bilgilere göre tekrar hatırlatalım Ocak ayı sonuna kadar öğretmenler değişiklik yapabilecek, 5 Şubata kadar ise İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince değişiklik yapılabilecek.

Konuyla ilgili mebbis sisteminin ana sayfasındaki uyarı yazısına ait görsel aşağıda yer almaktadır.

uyari-001.png

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MEB’e Bağlı Tüm Öğretmenlerin Dikkatine!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!