1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. MEB'e Eğitim Çalışanlarının Sorunları Madde Madde Sunuldu
MEB'e Eğitim Çalışanlarının Sorunları Madde Madde Sunuldu

MEB'e Eğitim Çalışanlarının Sorunları Madde Madde Sunuldu

Milli Eğitim Bakanlığı Kurum İdari Kurulu KİK Ekim 2017 toplantısında Eğitim-Bir-Sen eğitim çalışanlarının sorunlarını madde madde tüm detayları ile sundu. Eğitim çalışanlarının sorunları için tıklayınız.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı Kurum İdari Kurulu (KİK) Ekim 2017 toplantısı Eğitim-Bir-Sen yetkilileri İKGM Genel Müdürü Hamza Aydoğdu ve Ortaöğretim Genel Müdürü Ercan Türk’ün katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda Çalışma Raporu’na esas olacak eğitim çalışanlarının sorunları, talep ve beklentileri görüşüldü.  Bu kapsamda Bakanlık yetkililerine kurul gündeminde olan taleplerin değerlendirilmesi aşamasında bir an önce çalışma yapılması istendi.

Sendikanın aşağıdaki bağlantıda bulunan talepleri eğitim çalışanlarıyla yapılan görüşmeler neticesinde uzun süreli bir araştırma ve çalışma sonucu oluşmuştur denildi. Bu taleplerimizin hayata geçirilmesi halinde eğitim çalışanlarının sorunlarının çözümünde ciddi bir aşamanın kaydedileceği ifade edildi.

Eğitim çalışanlarının güncel ve acil sorunlarından oluşan bu taleplerin tamamının kabulü mümkün olduğunu dile getiren sendika yetkilileri somut, makul ve uygulanabilir önerilerin göz önünde bulundurularak çözüme yönelik adım atılmasını istedikleri belirtildi. Çalışma Raporu için Kurum İdari Kurulu’nun gündeme taşıdığımız talepler için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.