1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB’e İlk Defa ve Nakil İle Atananlar İçin Promosyon Ödemesi Nasıl Olacak
MEB’e İlk Defa ve Nakil İle Atananlar İçin Promosyon Ödemesi Nasıl Olacak

MEB’e İlk Defa ve Nakil İle Atananlar İçin Promosyon Ödemesi Nasıl Olacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından öğretmenlerin banka promosyonu ile ilgili yazı yayımladı. Buna göre promosyon ödemesinden sonra ilk atama veya nakil ataması yapılanların durumu belirtildi.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığının 2014 tarihli Banka Promosyonu konulu yazda, bankalarla maaş promosyonu anlaşması neticesinde elde edilen banka promosyonunun personele dağıtımından sonra; birimlerinde ilk defa veya nakil yoluyla ataması yapılıp yeni göreve başlayan personele promosyon ödemesinin nasıl ödeneceği hakkında Bakanlıktan görüş istenmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı konuyla ilgili olarak promosyon ödemesinin nasıl yapılacağı konusundaki görüşünü tüm merkez ve taşra teşkilatına duyurdu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Kamu Denetçiliği Kurumundan (Ombudsmanlık) Bakanlığımıza gelen çok sayıda tavsiye kararında, il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinin bankalarla yaptıkları sözleşmelerde, sözleşme tarihinden sonra göreve başlayan personele de promosyon ödemesi yapılması konusunda herhangi bir hüküm eklemeden bankalarla maaş promosyon sözleşmesi imzaladığı belirtilmektedir.

Konuyla ilgili olarak il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinin kamu zararına ve şikayete sebebiyet vermeden işlem yapılması gerektiği açıklandı.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.