MEB’in Kalkınmada Öncelikli 23 İle Atamalara Devam Etmesi Talep Edildi

Anadolu Eğitim Sendikası AES tarafından Milli Eğitim Bakanlığı MEB’in kalkınmada öncelikli 23 ile atamalara devam etmesi yönünde resmi başvuru yaptı. Detaylar My Memur haberde.

56425
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anadolu Eğitim Sen AES tarafından resmi olarak MEB’e yapılan başvuruda kalkınmada öncelikli 23 ile atamalara devam edilmesi talep edildi. Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilk kez 4 Eylül 2018’de kalkınmada öncelikli 23 İl’e isteğe bağlı atama başvurusu alınmış ve başvuru yapanların atamaları bu illere yapılmıştı. Yine Haziran 2019’da iller arası atama döneminde bu 23 il’e 3 yıl çalışma şartı aranmaksızın, atama başvurusu alınmış ve isteğe bağlı olarak atamalar gerçekleştirilmiştir.

Anadolu Eğitim Sendikası, Milli Eğitim Bakanlığına başvuru yaptıve kalkınmada öncelikli illere atama dönemi beklenmeksizin, en kısa sürede duyuru yapılarak dilekçe ile talebe göre atamaların yapılmasını talep etti.

Anadolu Eğitim Sendikası Hukuk Sekreterliği tarafından “Kalkınmada Öncelikli 23 İl’e Atamalar Devam Etmelidir” konulu yazı tam metni şu şekildedir:

Bilindiği üzere Bakanlığınız tarafından ilk kez Eylül 2018’de kalkınmada öncelikli 23 İl’e isteğe bağlı atama başvurusu alınmış ve başvuru yapanların atamaları bu illere yapılmıştı. Yine Haziran 2019’da iller arası atama döneminde bu 23 İl’e 3 yıl çalışma şartı aranmaksızın, atama başvurusu alınmış ve isteğe bağlı olarak atamalar gerçekleştirilmiştir.

Sendikamıza ulaşan taleplerden anlaşıldığı üzere bu uygulamanın devam etmesini isteyen öğretmenlerimiz mevcuttur. Kalkınmada öncelikli bu illerde öğretmen açığı devam etmekte olup, eğitim etkilenmektedir. Konu ile ilgili tekrar duyuruya çıkılması ve isteğe bağlı başvuru ile süre şartı aranmaksızın, dilekçe ile taleplerin yerine getirilmesini ve tarafımıza bu konu hakkında bilgi verilmesi hususunda gereğinin yapılması istendi.

aes-005.jpg

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!