MEB’in Yeni Açıklaması Okullar Kapanıyor Mu?

Türkiye risk haritasında oluşan değişimin ardından vatandaşlar okulların kapanıp kapanmayacağı konusunu merak etmeye başladı.

MEB’in Yeni Açıklaması Okullar Kapanıyor Mu?
MEB’in Yeni Açıklaması Okullar Kapanıyor Mu?
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MEB tarafından yapılan açıklamada yüz yüze ve uzaktan eğitimin İl Hıfzıssıhha Kurullarından alınacak kararlar neticesinde devam edeceği söylenmişti. Öte yandan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaz tatili ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. Kabine toplantısı sonrasında yapılan açıklamada okul öncesi eğitim kurumları ve ilkokullar, 8. ve 12. Sınıfılar ülke genelinde yüz yüze eğitime devam edecek. Ortaokullar ve lise hazırlık sınıflarında ise risk haritasındaki durum göz önüne alınarak İl Hıfzıssıhha Kurulu kararlarına illere göre belirlenebilecek.

Bakan Ziya Selçuk’un Yaz Tatili Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, salgın döneminde eğitim ile alakalı merak edilen sorulara cevap verdi ve değerlendirmeler yaptı. Açıklamalarında, Nisan ayı için bir ara tatil olup olmadığı sorusuna 15 Şubat tarihinde 2 haftalık tatilin 3 hafta yapıldığını hatırlatarak, ara tatili bu tatile eklediklerini belirtti. Ara tatil yapmaktan ziyade okulları uzatmak adına planları olduğundan bahsetti. Okullar seminer dönemi de dahil olmak üzere 2 Temmuz tarihinde kapanıyor fakat öğrenciler daha önceki haftalarda okula gelmeyi bırakıyorlar, bu dönemde öğrencileri 2 Temmuz tarihine kadar okullarda tutmakla alakalı çalışmalar var ve ara tatil yok diye belirtti. Öğrencilerin her hareketlerini takip ettiklerini belirten Selçuk, eksiği olan öğrenciyi belirleyerek öğretmenlerinin onlara özel ders verdiğini ve bunun bir tamamlama çalışması olduğunu söyledi. Yazın kritik gruplar için özel kaplar düzenleneceğinden söz etti.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!