MEB’in yeni dershane kararı Resmi Gazete’de yayımlandı

MEB'den yeni dershane kararı geldi. Milli Eğitim Bakanlığınca, Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik değişikliğiyle özel öğretim kurslarının kriterleri değişti.

23372
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) özel eğitim kurumlarının sadece bir bilim dalında hizmet vermesi yönünde yeni karar aldı. Millî Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, 5 ağustos 2016 tarihli ve 29792 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. MEB tarafından yapılan yönetmelik değişikliği ile özel eğitim kurumlarının faaliyet dalları ve eğitim binalarının fiziki özellikleri yeniden düzenlendi.

Halen özel öğretim kursu olarak faaliyet göstermekte olan kurumların kurucuları, 1 Temmuz 2018 tarihine kadar kurumlarını bir bilim grubunda faaliyet göstermeye uygun hale getirecekler ve kurum açma izni buna göre düzenlenecek. Kurum açma izni bir bilim grubuna uygun olarak yeniden düzenlenmeyen kurumlar hakkında sürekli kapatma işlemi uygulanacak.

Aynı kurucuya ait kurumlardan sadece okulların belirli bölümleri birlikte kullanılabilecek. Aynı kurucu tarafından farklı seviyelerde okulların aynı binada açılmak istenmesi durumunda; Giriş-çıkış, merdiven, oyun bahçesi, öğrenci tuvalet ve lavaboları her okul için ayrı düzenlenecek. Ancak okul öncesi, ilkokul ve ortaokul veya ortaokulla ortaöğretim okullarının aynı binada açılmak istenmesi durumunda ise, öğrenciler için tuvalet ve lavabolar her okul için ayrı ayrı düzenlenmek zorunda. Milletlerarası okullar diğer okullarla aynı binada bulunamayacak. . Millî Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!