1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB'ten Sözleşmeli Öğretmen Eşlere Tayin Hakkı
MEB'ten Sözleşmeli Öğretmen Eşlere Tayin Hakkı

MEB'ten Sözleşmeli Öğretmen Eşlere Tayin Hakkı

Milli Eğitim Bakanlığı MEB öğretmenlere eş durumu tayinini her ikisi de sözleşmeli olanlar için nakil hakkı tanıdı. Eşi özelde çalışan ya eşini ya işini tercih edecek diyen Bakan Yılmaz tüm öğretmenlere bu hakkı vermedi!

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı MEB İnsan Kaynaklan Genel Müdürlüğü tarafından Sözleşmeli öğretmenlerle konulu yazı yayımlandı. Sözleşmeli öğretmenlerden sadece eşi sözleşmeli öğretmen olanlar için eş durumu tayin hakkı tanındı. Eşi özelde çalışanlar için tayin hakkı yok!

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk sözleşmeli öğretmenlikle ilgili son dakika açıklama yaptı: Yeterli değil ama bir gelişme olarak görüyoruz.Darısı mülakatın sözleşmeliliğin kökten kaldırılmasına inşallah.Surda bir gedik açılmıştır!

Bilindiği üzere Bakanlığımıza bağlı resmi eğitim kuramlarında 652 sayılı Milli Eğitim Bakanlığının teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek-4 üncü maddesi ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B fıkrası kapsamında görev yapmak üzere sözleşmeli öğretmen istihdam edilmektedir.

Söz konusu kapsamda her ikisi de sözleşmeli öğretmen olarak görev yapan öğretmenlerin alanları itibarıyla öğretmen ihtiyacı da dikkate alınarak aile birliği mazeretine bağlı olarak eş birlikteliklerinin sağlanması uygun görülmüştür.

Bu bağlamda başvuruda bulunacak sözleşmeli öğretmenlerin alanları itibarıyla öğretmen ihtiyacı ve norm kadro durumu da dikkate alınarak Bakanlıkça yapılacak değerlendirme sonucunda öğretmenlerin görev yaptıkları illerin birisinde aile birliği mazeretine bağlı olarak birleştirilmelerine yönelik çalışmalar yapılacaktır.

Bu çerçevede iliniz emrine atanan ve eşleri başka ilde sözleşmeli öğretmen olarak görev yapanların 31 Ekim 2017 tarihi itibarıyla görev yaptıkları ilde 1 yıllık çalışma süresini doldurmaları şartıyla istemeleri halinde eşlerinin görev yaptığı ilde birleştirilmek istediklerine ilişkin dilekçelerini 25 Ekim 2017 tarihine kadar görev yaptıkları il milli eğitim müdürlüklerine vermeleri ve bu dilekçelerin 27 Ekim 2017 tarihine kadar Bakanlığa gönderilmesi gerekiyor.

Sözleşmeli öğretmenlerle ilgili MEB yazısı için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.