1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. MEB’ten Tüm Münhal Kadroların Yönetici Atamasında Açılması Talebi
MEB’ten Tüm Münhal Kadroların Yönetici Atamasında Açılması Talebi

MEB’ten Tüm Münhal Kadroların Yönetici Atamasında Açılması Talebi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) müdür ve müdür yardımcılığı atamaları kapsamında tüm münhal kadroların açılması talep edildi. Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen tarafından yapılan teklifin içeriği ve detaylar haberimizde.

A+A-

Eğitim kurumlarına yönetici görevlendirme işlemleri 22-25 Ağustos 2017 tarihleri arasında tamamlanmış olup, ihtiyacı karşılanamayan eğitim kurumu yöneticiliklerine duyuru, başvuru ve görevlendirme işlemleri ise 5-15 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleştirileceği belirtilmiştir.

Ancak Kılavuz’un yayınlandığı tarihten bugüne kadar çeşitli sebeplerle bazı eğitim kurumlarının yönetici kadroları boşalmış olup, bu kadrolar münhal durumdadır. Türk Eğitime-Sen de Bakanlığa gönderdiği yazıda, 2017 Yılı Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Kılavuzu’nun yayınlandığı tarihten sonra çeşitli sebeplerle boşalmış olan yönetici kadrolarının da duyuruya açılarak, yönetici adaylarına bu kadrolara başvuru hakkı verilmesini istedi.

İlgili resmi yazı tam metni şu şekildedir: 2017 Yılı Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Kılavuzu hükümleri doğrultusunda, eğitim kurumlarına yönetici görevlendirme işlemleri 22-25 Ağustos 2017 tarihleri arasında tamamlanmıştır. İhtiyacı karşılanamayan eğitim kurumu yöneticiliklerine duyuru, başvuru ve görevlendirme işlemleri ise 5-15 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Ancak Kılavuz’un yayınlandığı tarihten bugüne kadar çeşitli sebeplerle bazı eğitim kurumlarının yönetici kadroları boşalmış olup, bu kadrolar münhal durumdadır.

Bu bağlamda. 2017 Yılı Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğilim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Kılavuzunun yayınlandığı tarihten sonra çeşitli sebeplerle boşalmış olan yönetici kadrolarının da duyuruya açılarak, yönetici adaylarına bu kadrolara başvuru hakkı verilmesi hususunda sendika talebini MEB’e iletti. Resmi yazı için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.