1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Meğer Doktorlar Bunları Bilmeden Mezun Oluyormuş
Meğer Doktorlar Bunları Bilmeden Mezun Oluyormuş

Meğer Doktorlar Bunları Bilmeden Mezun Oluyormuş

Yapılan araştırma korkunç bir gerçeği ortaya koydu. Tıp Fakültesi 6. Sınıf öğrencilerinin yüzde 64’ünün

A+A-

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zeynep Solakoğlu ile beraber Yüksek Hemşire mail Özçelik bir araştırma yürüttüler ve yürütülen araştırma sonuçları vahim bir durumu ortaya koydu.

Yapılan Araştırmada Çapa Tıp Fakültesi'nden mezun olacaksağlık personeli, personel sağlık haber, sağlık personeli haber 6. sınıf öğrencileri yani intörnlerin aşı yapmayı bilmediğini ortaya koydu.

31 Temmuz 2014 tarihinde Vatan Gazetesinde çıkan habere göre İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zeynep Solakoğlu ile beraber Yüksek Hemşire mail Özçelik’in yürüttüğü araştırma korkunç bir gerçeği ortaya koydu. Çapa Tıp Fakültesi 6. Sınıf öğrencilerinin yüzde 64’ünün aşı yapmayı bilmediği ortaya çıktı.

Çapa Tıp Fakültesi 6. sınıfta okuyan 350 öğrenciden 283’nün katıldığı araştırmaya göre doktor adaylarının yüzde 81,1’i subkutan (deri altı) ilaç hazırlama, yüzde 77.2‘si yetişkine aşı uygulama, yüzde 76.3‘ü intradermal (deri içi) ilaç uygulama, yüzde 75.1‘inin çocukta aşı uygulama, yüzde 42.9’ un serum solüsyonu hazırlama, yüzde 28.4’ü ise cerrahi dikiş ve düğüm atma gibi temel işlemleri 6 yıl boyunca bir kez bile yapmadıklarını söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.