1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Meğer Sınıf Öğretmenlerinin % 61'i Kopya çekmiş
Meğer Sınıf Öğretmenlerinin % 61'i Kopya çekmiş

Meğer Sınıf Öğretmenlerinin % 61'i Kopya çekmiş

Sınıf Öğretmeni Adaylarının Sınavlarda Kopya Çekilmesine İlişkin Görüşlerinin Değerlendirilmesi

A+A-

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Kaan Demir ile araştırma görevlisi Serdar Arcagök tarafından Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü 4'üncü sınıf öğrencileri üzerinde "Sınıf Öğretmeni Adaylarının Sınavlarda Kopya Çekilmesine İlişkin Görüşlerinin Değerlendirilmesi" konulu bir araştırma yapıldı.

Yapılan araştırmaya Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünde öğrenim gören  194 öğrenciden 179’u katıldı. Sınavlarda kopya çekilmesi ile alakalı olarak öğretmen adaylarının görüşlerinin alındığı araştırmada; Ankete katılan öğretmenlerin % 61’nin üniversite öncesi kopya çekme işlemine başvurduğu belirlendi.

Yapılan araştırmada öğretmen adaylarının üçte ikisi kadın öğretim elemanlarının derslerinde, dörtte üçü ise yaşlı öğretim elemanlarının derslerinde daha çok kopya çektiğini ifade etti.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler